LM.plSportSeria Sokoła Kleczew trwa, zespół Cichosa już na podium III ligi!

Seria Sokoła Kleczew trwa, zespół Cichosa już na podium III ligi!

Piąte zwycięstwo z rzędu zanotowali w sobotę piłkarze Sokoła Kleczew. Drużyna Łukasza Cichosa pokonała 3:1 Wierzycę Pelplin i plasuje się już na podium klasyfikacji III ligi.

W sobotę kleczewianie podejmowali jedną z drużyn z dolnej połowy tabeli. Spotkanie z Wierzycą Pelplin Sokół rozpoczął od mocnego ciosu. Już w ósmej minucie prowadzenie gospodarzom zapewnił Jakub Dębowski. Jeszcze przed przerwą prowadzenie kleczewian podwyższył Michał Wolinowski i wydawało się, że Sokół ma mecz pod kontrolą.

Goście zdołali jednak postraszyć Sokoła. Po zmianie stron kontaktowe trafienie zanotował Daniel Sławiński. Kleczewianie nie wypuścili jednak zwycięstwa z rąk, wygraną drużyny Łukasza Cichosa przypieczętował kleczewski joker, czyli Jan Paczyński. 21-latek wszedł na murawę w 70. minucie, a już osiem minut później strzelił bramkę na 3:1.

Była to już piąta wygrana z rzędu Sokoła Kleczew w lidze. Kleczewianie awansowali na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów (choć nie wszystkie drużyny rozegrały już swoje spotkania w ramach dziesiątej kolejki). Kolejny mecz za tydzień - Sokół podejmować będzie Świt Skolwin.

Sokół Kleczew - Wierzyca Pelplin 3:1 (8' Jakub Dębowski, 25' Michał Wolinowski, 78' Jan Paczyński - 61' Daniel Sławiński)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Michał Kozajda, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Tomasz Koziorowski, Michał Wolinowski, Jakub Smektała (70' Jan Paczyński), Jakub Dębowski (84' Marcel Koziorowski), Jakub Groszkowski, Norbert Grzelak (87' Patryk Olczyk), Jakub Antosik (80' Wiktor Kacprzak).

Wierzyca Pelplin: Arkadiusz Moczadło - Kuba Binerowski, Piotr Jaroszek, Dawid Karczewski, Artur Stawikowski, Maciej Meler, Daniel Sławiński, Miłosz Manuszewski (63' Dominik Konieczny), Marcin Budnik, Patryk Regulski, Bartłomiej Danowski (68' Mateusz Kaczmarek).