LM.plSportKolejny medal Sebastiana Glanca w w Pucharze Europy Kadetów!

Kolejny medal Sebastiana Glanca w w Pucharze Europy Kadetów!

Brązowy medal w turnieju drużynowym podczas Pucharu Europy Kadetów w Godollo wywalczył Sebastian Glanc. Dla koninianina to już drugi krążek z europejskich zawodów w tym sezonie.

W rozgrywanych w Godollo (Węgry) zawodach wystartowało sześciu szablistów KKSz Konin. Największy sukces osiągnął Sebastian Glanc. W turnieju drużynowym koninianin wraz z Rafałem Gałeckim, Szymonem Hryciukiem i Oskarem Pelińskim sięgnął po brązowy medal. W pierwszej walce biało-czerwoni pokonali Niemców 45:29, a następnie wygrali z reprezentacją Turcji 45:32. W ćwierćfinale Polacy wygrali z Rosją II 45:37, ale w półfinale okazali się już gorsi od Amerykanów, ulegając im 22:45.

W ostatnim spotkaniu reprezentacja Polski pokonała drugi zespół USA 45:44 i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w turnieju. Dla Sebastiana Glanca to już drugi medal Pucharu Europy Kadetów w tym sezonie. W połowie września koninianin zwyciężył w turnieju indywidualnym PEK, który rozgrywany był w Koninie.

W Godollo w turniejach indywidualnych koninianie nie osiągnęli znaczących rezultatów. Najwyższe, 126. miejsce, zajął Olaf Stasiak, a pozycję niżej uplasował się Sebastian Glanc.

Kolejne zawody już w najbliższą sobotę. W Koninie rozegrany zostanie II Puchar Polski Juniorów.