LM.plSportPrzegrali wygrany mecz. Jeszcze w 53. minucie prowadzili 31:28

Przegrali wygrany mecz. Jeszcze w 53. minucie prowadzili 31:28

Nie ma meczu, którego Start Konin nie potrafiłby przegrać. W siódmej kolejce koninianie mierzyli się na wyjeździe z LKS OSiR Komprachcice i ulegli rywalom 31:32.

To było bardzo ważne dla Startu spotkanie, koninianie mierzyli się bowiem z przedostatnim zespołem w tabeli. Jeśli więc przełamać serię porażek i w końcu zdobyć punkty - to z kim, jak nie z bezpośrednim sąsiadem w tabeli? I rzeczywiście, na boisku widać było, że mierzą się zespoły o podobnym potencjale.

Przez pierwsze dziesięć minut oba zespoły grały bramka za bramkę, później jednak lekką przewagę zdobyli goście. Po trafieniach Kacpra Trepki i Dariusza Gostrowskiego Start wyszedł na prowadzenie 10:7. W kolejnych minutach LKS OSiR odrabiał straty, w 27. minucie na 14:14 wyrównał Jan Grzebyta, a w samej końcówce gospodarze wyszli na prowadzenie 16:15.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg. Najpierw znów koninianie odskakują rywalom na dwa, trzy punkty, a zespół z Komprachcic w kolejnych minutach goni wynik. W 47. minucie gospodarze wyrównali na 26:26, ale później trafienia Jakuba Kujawińskiego i Marka Salzmana dały trzybramkową przewagę Startowi.

Gdy wydawało się, że goście mają już zwycięstwo w garści, błędy popełniło dwóch zawodników konińskiej drużyny. Najpierw karę dwóch minut dostał Konrad Kowalczyk, a chwilę później - Kacper Trepka. Gra w osłabieniu Startu to była szansa, z której natychmiast skorzystali gospodarze. W ciągu sześciu minut LKS OSiR zdobył cztery bramki (w tym dwie z rzutów karnych) i zwyciężył ostatecznie 32:31.

Po siedmiu kolejkach Start wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli bez dorobku punktowego. Kolejny mecz za dwa tygodnie. Koninianie podejmować będą Moto-Jelcz Oława.

LKS OSiR Komprachcice - Start Konin 32:31 (16:15)

LKS OSiR Komprachcice: Paweł Bożych, Tomasz Oleksyn - Krzysztof Juros (12), Denis Gotwald, Kacper Abrahamek (7), Tomasz Juros (1), Dariusz Domagała, Paweł Ludwig, Maciej Adamczyk (2), Jan Grzebyta (5), Damian Węgrzynowicz (5), Szymon Lisek.

Start Konin: Przemysław Hejna - Marcel Urbański, Dominik Urbański (2), Kacper Trepka (2), Adrian Grzelka (4), Dariusz Gostrowski (7), Janusz Kostrzewa, Marek Salzman (6), Tomasz Lorencki, Mateusz Pawlak, Jakub Kujawiński (7), Tomasz Trojanowski (3), Konrad Kowalczyk.