LM.plSportOutsider pokonany, Górnik Konin już na dziesiątym miejscu!

Outsider pokonany, Górnik Konin już na dziesiątym miejscu!

Pewne zwycięstwo 3:1 zanotowali piłkarze Górnika Konin w sobotnim meczu z Chemikiem Bydgoszcz. Dwie bramki w spotkaniu zanotowali zawodnicy rezerwowi.

W sobotę Górnik Konin mierzył się na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz, ostatnią drużyną ligi. Zwycięstwo dla biało-niebieskich było naprawdę ważne, trzy punkty przybliżyłyby bowiem koninian do spokojnej zimy w środku tabeli. Tym razem roli faworyta Górnik podołał i wygrał z bydgoszczanami 3:1.

Jeszcze do przerwy jednak na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Już w czwartej minucie co prawda w poprzeczkę trafił Dawid Przybyszewski, ale do siatki nic wpaść nie chciało. Po zmianie stron koninianie znów obijali obramowanie, tym razem w słupek przycelował Szymon Ćwiek. Dopiero w 54. minucie goście przełamali impas.

Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Taras Jaworski, celnie głową uderzył Ćwiek i było 1:0 dla Górnika. Zaledwie minutę później drugiego gola dla Górnika strzelił Mateusz Majer, a asystę przy tej bramce zaliczył Aleks Sieradzki. W 87. minucie na 3:0 strzelił Krystian Sobieraj i był to drugi gol w spotkaniu zanotowany przez zawodnika rezerwowego. Wcześniej z ławki na boisko wszedł również Szymon Ćwiek.

Gospodarze byli w stanie tylko raz pokonać Mateusza Kolińskiego. Gol padł w 90. minucie. Nie zmieniło to jednak faktu, że Górnik zanotował piąte zwycięstwo w tym sezonie i powiększył swój dorobek punktowy do siedemnastu oczek. Biało-niebiescy awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli, ale nie wszystkie zespoły rozegrały już swoje spotkania. W najgorszym przypadku drużyna Sławomira Suchomskiego spadnie na dwunastą lokatę.

Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Górnik Konin zmierzy się na wyjeździe z Jarotą Jarocin.

Chemik Bydgoszcz - Górnik Konin 1:3 (54' Szymon Ćwiek, 55' Mateusz Majer, 87' Krystian Sobieraj)
Chemik Bydgoszcz: Gracjan Fabiszewski - Rafał Więckowski, Adam Kacprzak, Robert Frasz, Paweł Olszewski (56' Piotr Siekirka), Wojciech Mielcarek (89' Dorian Affeld), Robert Kawałek (63' Dawid Janicki), Szymon Maziarz, Mariusz Miłek, Maciej Kot (76' Radosław Mik), Daniel Włosiński.

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Michał Marszałek, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich (46' Szymon Ćwiek), Bartosz Świderski, Maciej Adamczewski, Taras Jaworski (81' Mikołaj Karbowy), Mateusz Majer, Aleks Sieradzki (69' Krystian Sobieraj), Dawid Przybyszewski, Paweł Błaszczak (55' Sebastian Antas).

źródło: M. Tamulski