LM.plSportDwa sety na przewagi, ale Bzura Ozorków nie dała się pokonać

Dwa sety na przewagi, ale Bzura Ozorków nie dała się pokonać

Dzielnie walczyli siatkarze SPS Konspol Słupca w Ozorkowie, ale ostatecznie ulegli wiceliderowi tabeli, tamtejszej Bzurze, 0:3.

Sobotnie spotkanie było bardzo zacięte, aż dwa sety rozstrzygane były w grze na przewagę. W pierwszej części spotkania po początkowym prowadzeniu gospodarzy przewagę zdobyli sobie siatkarze ze Słupcy. SPS Konspol miało już nawet piłkę setową przy stanie 22:24, ale Bzurze udało się wyrównać, a następnie zwyciężyć 26:24.

W drugiej części spotkania zespół z Ozorkowa prowadził już znacznie dłużej i wygrał dość pewnie 25:18. Trzeci set również przez długi czas należał do Bzury. W samej końcówce słupczanie odrobili jednak straty i doprowadzili do remisu 21:21. Przy stanie 25:26 piłkę setową mieli goście, drużyna z Ozorkowa jednak ją obroniła, a następnie sama wygrała 28:26.

Pomimo porażki SPS Konspol utrzymało swoje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Kolejny mecz za tydzień, słupczanie podejmą Kasztelana Rozprza.

Bzura Ozorków - SPS Konspol Słupca 3:0 (26:24, 25:18, 28:26).