LM.plSportStart Konin wraca do gry. Początek rundy rewanżowej na wyjeździe

Start Konin wraca do gry. Początek rundy rewanżowej na wyjeździe

Po ponad miesiącu przerwy do ligowych rozgrywek powracają piłkarze ręczni Startu Konin. W sobotę, na inaugurację rundy rewanżowej, wyjadą do Nowej Soli na mecz z tamtejszą Trójką.

Pierwszą rundę Start Konin zakończył na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie trzech punktów i stratą sześciu oczek do przedostatniego w klasyfikacji Moto-Jelcz Oława. Szansa na wywalczenie utrzymania wciąż jest, ale koninianie musieliby zacząć regularnie punktować. Mają na to trzynaście spotkań - już w najbliższy weekend Start rozpocznie rundę rewanżową. W pierwszym meczu zmierzą się na wyjeździe z Trójką Nowa Sól.

To dziesiąty zespół ligi. W dorobku po pierwszej rundzie ma dwanaście punktów. Cztery zanotowane zwycięstwa Trójka odniosła w większości z zespołami z dolnej połowy tabeli, dwa drużyna z Nowej Soli odniosła w końcówce poprzedniej rundy. Jednym z pokonanych zespołów był Start Konin. Na własnym terenie zespół Marka Salzmana uległ Trójce 23:26. Koninianie w tym meczu długi czas prowadzili, dopiero w końcówce goście z Nowej Soli wyszli na prowadzenie i ostatecznie pokonali Start.

Czy w sobotę koninianie będą w stanie zrewanżować się rywalom? Prezes i jeden z trenerów Startu, Dariusz Pietrzyk, jest raczej ostrożny. - Termin jest niedobry, bo są ferie, spora grupa nie może jechać. Jedziemy w bardzo okrojonym składzie - zapowiada.

Jednocześnie rywale z Nowej Soli bardzo się na ten mecz mobilizują. Na swoim profilu na FB Trójka opublikowała grafikę z wypowiedzią trenera Marka Salzmana po pierwszym meczu w Koninie i herbem Startu z nałożoną grafiką ,,Wanted". - Można powiedzieć, że ta liga ma taką specyfikę, że każdy z każdym może wygrać. Koncentrujemy się i chcemy wygrać - oceniał na antenie Radia Zachód trener Trójki Bronisław Mały.

W zimowej przerwie nowosolanie rozegrali trzy mecze kontrolne. Dwa w ramach towarzyskiego turnieju, w których Trójka pokonała juniorów Stali Głogów oraz zespół Wolsztyniaka Wolsztyn. Ponadto zespół z Nowej Soli wygrał z Chrobrym II Głogów. Start zimą odpoczywał i nie rozegrał żadnego sparingu. - Żeby zawodnicy trochę odpoczęli, wyluzowali. Trenujemy na spokojnie od 3 stycznia - tłumaczy Dariusz Pietrzyk.

Spotkanie pomiędzy Trójką Nowa Sól i Startem Konin rozpocznie się w sobotę 19 stycznia o godz. 18.00 w hali sportowej w Nowej Soli.