Dzisiaj jest piątek 26 kwietnia 2019, imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20022) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO

26 / 17oC
16 / 9oC
14 / 9oC

Golina. Nowa nazwa drogi i wyższy ekwiwalent dla d ... (11)Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (20)

Wyszarpane punkty Medyka Konin, zadecydował ostatni kwadrans

Dodano: 23.03.2019 16:27

W 76. i 86. minucie bramki strzelały piłkarki Medyka Konin w meczu z Mitechem Żywiec. Koninianki zmniejszyły straty do Górnika Łęczna do dwóch oczek.

Spotkanie z zespołem z Żywca miało być dla Medyka formalnością, jest to bowiem jedna z najsłabszych drużyn w tym sezonie Ekstraligi. Koninianki mają jednak z takimi drużynami problem i nie inaczej było w sobotę. W pierwszym kwadransie to Mitech dominował na murawie, a w dwunastej minucie blisko zdobycia bramki była Katarzyna Wnuk. Po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego piłkę parować musiała Monika Sowalska.

Medyczki obudziły się po kwadransie i zaczęły stwarzać sobie okazje. W szesnastej minucie po prostopadłym podaniu Anny Gawrońskiej w sytuacji sam na sam znalazła się Nikol Kaletka, ale lepsza w pojedynku okazała się bramkarka Mitechu. Z kolejnymi minutami zespół z Żywca grał coraz ostrzej, sypały się żółte kartki, a wynik na tabeli wskazywał cały czas 0:0.

Sytuacja zmieniła się dopiero w ostatnim kwadransie gry. Najpierw w 76. minucie po dośordkowaniu Natalii Chudzik z rzutu rożnego bardzo ładną bramkę głową zanotowała Julia Maskiewicz. Dziesięć minut później medyczki podwyższyły prowadzenie. Po przypadkowej główce w sytuacji sam na sam znalazła się Chudzik i pewnym strzałem trafiła na 2:0, ustalając wynik spotkania.

Dzięki wygranej drużyna Romana Jaszczaka wciąż zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji, a do Górnika Łęczna ma zaledwie dwa punkty straty. Lider Ekstraligi swoje spotkanie rozegra bowiem w innych terminie. Medyk po raz kolejny na murawę wybiegnie dopiero za trzy tygodnie. Na własnym terenie koninianki zmierzą się z Górnikiem Łęczna.

Medyk Konin - Mitech Żywiec 2:0 (76' Julia Maskiewicz, 86' Natalia Chudzik)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Klaudia Olejniczak, Sandra Sałata, Haley Lukas, Casidee Lynch (46' Julia Maskiewicz), Natalia Pakulska (85' Weronika Helińska), Gabija Gedgaudaite (46' Dominika Kopińska), Nicole Zając, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska (46' Karolina Majda).

Mitech Żywiec: Aleksandra Komosa - Patrycja Biegun, Żaneta Zeman (82' Stanislava Liskova), Patrycja Rżany, Anna Smidova, Karolina Gruszka (58' Maja Stopka), Magdalena Matyja, Katarzyna Wnuk, Petra Zdechovanova, Magdalena Chrzanowska (82' Weronika Smaza), Renata Warunek (76' Patrycja Wiśniewska).