LM.plSportStart przegrał w Swarzędzu. Czerwona kartka Trojanowskiego

Start przegrał w Swarzędzu. Czerwona kartka Trojanowskiego

21 porażki doznali piłkarze ręczni Startu Konin. W Swarzędzu ulegli tamtejszemu Liderowi 16:29. Meczu nie dokończył Tomasz Trojanowski, który w osiemnastej minucie meczu otrzymał czerwoną kartkę.

Dla Startu sobotnie spotkanie było jedną z ostatnich poważnych okazji na wywalczenie punktów w tym sezonie. Lider zajmuje bowiem dwunaste miejsce w tabeli, a pierwsze spotkanie obu zespołów rozstrzygało się dopiero w ostatnich minutach.

Rewanż był już jednak zupełnie inny, a gospodarze bez problemu rozstrzygnęli go na swoją korzyść. Po pierwszej połowie Lider miał już osiem punktów przewagi, Start - zaledwie sześć rzuconych bramek. Na dodatek w osiemnastej minucie boisko opuścić musiał Tomasz Trojanowski. Zawodnik Startu otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie łokciem w twarz.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło, przewaga drużyny ze Swarzędz wzrosła do trzynastu trafień i ostatecznie Lider zwyciężył 29:16. Była to 21. porażka konińskiej drużyny w tym sezonie.

Start cały czas zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji II ligi z dorobkiem sześciu punktów. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. Kolejny mecz w najbliższy weekend. Start podejmować będzie Bór Oborniki Śląskie.

Lider Swarzędz - Start Konin 29:16 (14:6)

Lider Swarzędz: Piotr Dopieralski, Zbigniew Stachowiak - Mateusz Napierała (7), Filip Stachowiak (6), Adam Ochowiak (3), Paweł Szymański (3), Jakub Zandek (3), Daniel Florkowski (2), Maciej Majchrzak (2), Piotr Cholewicki (1), Paweł Galuba (1), Błażej Koziej (1), Piotr Dopieralski, Damian Gałek, Mariusz Kosturski, Tomasz Walkowiak.

Start Konin: Przemysław Hejna - Adam Śnihur (4), Marcel Urbański (3), Adrian Grzelka (2), Jakub Kujawiński (2), Bartosz Derdziński (1), Piotr Jankowski (1), Konrad Kowalczyk (1), Marek Salzman (1), Dominik Urbański (1), Tomasz Lorencki, Arkadiusz Pawlak, Tomasz Trojanowski.