Dzisiaj jest piątek 20 września 2019, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19562) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO

19 / 13oC

Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instrukto ... (0)Córka przedwojennego burmistrza Konina w gabinecie ... (4)

Niemal setka zawodników walczyła w Pucharze Wiosny Ju-Jitsu

Dodano: 9.04.2019 10:09

97 zawodników z czterech klubów wzięło udział w IV Pucharze Wiosnu Ju-Jitsu Grappling w Koninie. W klasyfikacji medalowej zwyciężyło Konińskie Centrum Ju-Jitsu.

Zawodnicy rywalizowali w systemie każdy z każdym na ogólnych zasadach judo/grappling. W klasyfikacji medalowej zwyciężyło Konińskie Centrum Ju-Jitsu, zdobywając trzynaście złotych krążków, jedenaście srebrnych i czternaście brązowych. Drugie miejsce zdobył klub Bushido Żychlin, który wywalczył osiem złotych medali, siedem srebrnych i sześć brązowych. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Samuraja Konin z dorobkiem siedem złotych medali, jedenaście srebrnych i dziewięć brązowych. Czwarte miejsce zdobył KJJ Świebodzin z jednym złotym medalem.

Najmłodszym zawodnikiem startujących w zawodach była pięcioletnia Julia Szafrańska (Samuraj Konin), najstarszym - 36-letni Jacek Michalski (Samuraj Konin), a za najlepszego zawodnika uznano Kamila Nalepę (Bushido Żychlin).

Gościem specjalnym zawodów był mistrz Mirosław Wiśniewski, hanshi 8 dan ju-jitsu z Klubu Ju-Jitsu Świebodzin, który wystąpił w podwójnej roli sędziego oraz trenera. Organizatorami zawodów były trzy konińskie kluby ju-jitsu: Konińskie Centrum Ju-Jitsu, KSW Bushido Żychlin i UKS Samuraj Konin.