LM.plSportMustang Konin przegrał pierwszy półfinał. W niedzielę rewanż

Mustang Konin przegrał pierwszy półfinał. W niedzielę rewanż

Szesnastoma punktami Mustang Konin przegrał pierwszy półfinałowy mecz I ligi koszykówki na wózkach z Pactum Scyzory Kielce. Rewanż w Koninie już w najbliższą niedzielę.

Koninianie po awansie z grupy trafili na zespół, z którym już dwukrotnie mierzyli się w fazie zasadniczej. Do rozstrzygnięcia pierwszego meczu potrzebna była dogrywka, w marcowym rewanżu lepsi okazali się już kielczanie. Również w ostatni weekend zwyciężył Pactum Scyzory.

Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana, gospodarze wygrali ją zaledwie dwoma punktami. Kielczanom udało się odskoczyć w drugiej partii wygranej już dziesięcioma oczkami. Po pierwszej połowie Mustang przegrywał 28:40. W trzeciej partii koninianom udało się zniwelować straty do pięciu oczek, dzięki czemu w czwartej kwarcie Mustang mógł jeszcze walczyć o korzystny rezultat. W ostatniej części meczu znów jednak lepszy okazał się Pactum Scyzory, wygrywając 27:16, a w całym meczu - 83:67.

Rewanż rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Popiełuszki 2a w Koninie. Mustang walczyć będzie o awans do finału I ligi koszykówki na wózkach.

Pactum Scyzory Kielce - Mustang Konin 83:67 (19:17, 21:11, 16:23, 27:16)

Pactum Scyzory Kielce: Jarosław Gajewski, Jan Szymczak, Filip Moćko (32), Jarosław Świeboda (10), Szymon Gładysz (17), Mariusz Minda (8), Krystian Sobieraj (11), Michał Wrona (5), Ireneusz Koczwara, Szymon Moćko.

Mustang Konin: Marek Bystrzycki (2), Daniel Brzeziński (14), Przemysław Stelmasik (8), Krzysztof Zieliński, Kamil Kornacki (23), Mateusz Tylak (16), Piotr Darnikowski (4).