LM.plSportGórnik Konin wygrał ważny mecz, w końcówce grał w przewadze

Górnik Konin wygrał ważny mecz, w końcówce grał w przewadze

Zwycięstwem 2:0 zakończył się wyjazdowy mecz Górnika Konin z Bałtykiem Koszalin. W drugiej połowie biało-niebiescy grali w przewadze jednego zawodnika.

Mecz w Koszalinie był dla Górnika bardzo ważny. Koninianie nie tylko mierzyli się z rywalem w walce o miejsca w środku tabeli, ale również mieli najlepszą szansę na wywalczenie punkty w pierwszej połowie rundy wiosennej. Trudny terminarz powoduje bowiem, że do połowy maja zespół Damiana Augustyniaka gra niemal wyłącznie z drużynami z czołówki tabeli. Spotkanie z Bałtykiem było od tej zasady wyjątkiem.

Na sobotni mecz szkoleniowiec Górnika postanowił nieco zmienić skład, głównie w obronie. To efekt przede wszystkim meczu z Bałtykiem Gdynia, podczas którego defensywa Górnika zaprezentowała się fatalnie. Na środku zagrał Maciej Adamczewski, a na prawej stronie - Bartosz Świderski. Ponadto w pierwszym składzie wybiegł Dawid Przybyszewski, do tej pory raczej zawodnik rezerwowy na wiosnę.

W pierwszej połowie te zmiany nie przełożyły się na dorobek bramkowy Górnika. Do przerwy koninianie remisowali z Bałtykiem 0:0. Wszystko zmieniło się po zmianie stron, choć głównie za sprawą gospodarzy. W 63. minucie czerwoną kartką ukarany został Krystian Krauze i Bałtyk musiał grać w dziesiątkę. Górnik bezwzględnie to wykorzystał. W 75. minucie wynik spotkania otworzył Wiktor Patrzykąt, a trzynaście minut później na 2:0 podwyższył Paweł Błaszczak.

Po 23 kolejkach koninianie wciąż zajmują jedenaste miejsce w tabeli i mają w dorobku 32 punkty. Kolejny mecz za tydzień - Górnik zagra na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno.

Bałtyk Koszalin - Górnik Konin 0:2 (75' Wiktor Patrzykąt, 88' Paweł Błaszczak)

Górnik Konin (skład wyjściowy): Mateusz Koliński - Jakub Staszak, Dawid Śnieg, Maciej Adamczewski, Bartosz Świderski, Sebastian Antas, Taras Jaworski, Krystian Sobieraj (69' Wiktor Patrzykąt), Mateusz Majer (86' Mikołaj Karbowy), Dawid Przybyszewski (80' Paweł Błaszczak), Sebastian Kaczyński (90' Filip Stożek).

źródło: gornikkonin.pl