LM.plSportLiga międzyokręgowa: Strata SKP rośnie, GKS i Wilki nad Tulisią

Liga międzyokręgowa: Strata SKP rośnie, GKS i Wilki nad Tulisią

Duże zmiany zaszły w lidze międzyokręgowej po 21. kolejce. Strata SKP Słupca do lidera wzrosła do siedmiu punktów, a GKS Sompolno i Wilki WIlczyn wyprzedziły w tabeli Tulisię Tuliszków.

Słupczanie w sobotę rozgrywali bardzo ważne spotkanie z trzecim zespołem ligi - Odolanovią Odolanów. Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:0 po golu z rzutu karnego Daniela Bąka, a zaraz po zmianie stron podwyższył Mikołaj Marciniak. W 56. minucie kontaktową bramkę dla SKP zanotował Filip Otchere, ale to nie wystarczyło, by wywalczyć choćby punkt. Słupczanie przegrali, a ich strata do Victorii Ostrzeszów wzrosła do siedmiu oczek.

Siódmy mecz bez zwycięstwa w lidze - to fatalna seria Tulisii Tuliszków, trwająca od początku listopada ubiegłego roku. W sobotę zespół z Tuliszkowa uległ 0:2 GKS Sompolno i spadł na jedenaste miejsce w tabeli. To ogromna zmiana, przez długi czas tuliszkowanie byli bowiem drugim, za SKP Słupca, najwyżej plasującym się zespołem z okręgu konińskiego w lidze międzyokręgowej. Po spadku Tulisii słupczanie są jedynymi reprezentantami regionu w pierwszej połowie tabeli.

Tulisię w klasyfikacji wyprzedziły dwa inne zespoły z naszego okręgu. Na dziewiąte miejsce awansował GKS Sompolno, który ma teraz w dorobku 27 punktów. Dwa oczka mniej na koncie mają Wilki Wilczyn. Zespół z powiatu konińskiego wygrał w sobotę z Piastem Kobylin 4:0.

Tyle samo punktów, co Tulisia ma teraz na koncie Tur 1921 Turek. Dwunasta drużyna ligi w sobotę wygrała w Mroczeniu z tamtejszym Orłem 4:0. Hat-trickiem w meczu popisał się Beniamin Trzepacz. Jedno miejsce za Turem 1921 plasuje się Polonus Kazimierz Biskupi. Drużyna z powiatu konińskiego w sobotę ugrała punkt, remisując na wyjeździe z Zielonymi Koźminek 0:0.

Kolejne mecze już w przyszły weekend. Tulisia Tuliszków podejmie Wilki Wilczyn, SKP Słupca zagra na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów, GKS Sompolno zmierzy się w Pleszewie z tamtejszą Stalą, Tur 1921 Turek pojedzie do Kobylina na mecz z Piastem, a Polonus Kazimierz Biskupi podejmie Białego Orła Koźmin Wlkp.

Orzeł Mroczeń - Tur 1921 Turek 0:4 (13' Szymon Ignaczak, 31', 43', 74' Beniamin Trzepacz)

SKP Słupca - Odolanovia Odolanów 1:2 (56' Filip Otchere - 32' Daniel Bąk, 50' Mikołaj Marciniak)

Zieloni Koźminek - Polonus Kazimierz Biskupi 0:0

Wilki Wilczyn - Piast Kobylin 4:0 (35' Jacek Brezyna, 53', 84' Dominik Jesiołowski, 90' Marcin Balalja)

GKS Sompolno - Tulisia Tuliszków 2:0 (29' Mateusz Kolibowski, 90'+ Przemysław Jankowski)