Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19349) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO

20 / 12oC

Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (12)

Mustang Konin bliżej brązowego medalu. Pokonał Start Rzeszów

Dodano: 15.05.2019 13:41

Trzema punktami koszykarze na wózkach Mustanga Konin pokonali na wyjeździe Start Rzeszów. Dzięki temu są o krok od wywalczenia drugi rok z rzędu brązowego medali mistrzostw Polski.

W pierwszym meczu o trzecie miejsce koninianie mierzyli się na wyjeździe ze Startem Rzeszów. W rundzie zasadniczej raz lepszy był Mustang, zwyciężając w Reszowie 67:62, a raz lepsi byli rzeszowianie, wygrywając w Koninie 71:43. W trzecim starciu obu ekip znów górą, choć zaledwie trzema punktami, byli koszykarze z Konina.

Decydująca była pierwsza kwarta, którą Mustang wygrał wysoko 19:8. Strata jedenastu punktów spowodowała, że Start musiał całe spotkanie gonić wynik. Po drugiej kwarcie przewaga koninian stopniała do ośmiu oczek, a po trzeciej znów Mustang prowadził jedenastoma punktami, dzięki wygranej 17:14.

W ostatniej części spotkania gospodarze znów rzucili się do odrabiania strat. Na cztery minuty przed końcem Start wyszedł na prowadzenie 56:54. W kolejnych minutach gra była bardzo wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatniej akcji. Faulowany w akcji rzutowej był Mateusz Tylak. Do zdobytych dwóch oczek koninianin dołożył jeszcze punkt po rzucie osobistym i Mustang wygrał 67:64.

Teraz przed konińskimi koszykarzami na wózkach rewanż. Już w najbliższą sobotę Mustang podejmie Start Rzeszów. Spotkanie rozstrzygnie, który z tych dwóch zespołów wywalczy brązowy medal mistrzostw Polski.

Start Rzeszów - Mustang Konin 64:67 (8:19, 18:15, 14:17, 24:16)

źródło: start.rzeszow.pl