Dzisiaj jest sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17788) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO

12 / 6oC

MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (1)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Konińscy Shootersi startowali w weekend w aż trzech turniejach

Dodano: 28.05.2019 13:24

W Mosinie, w Niemczech i w Poznaniu rywalizowali zawodnicy Shooters Konin w miniony weekend. Łącznie wywalczyli aż 21 medali.

Dwójka konińskich Shootersów wystartowała w sobotę w Mistrzostwach Polski Invictus Kids BJJ Gi i No Gi. Dwa złote medale w kat. Gi i No Gi wywalczył Jacek Szemfeld, a trzeci krążek, również złoty, dołożył Jakub Kurzawiński.

Również w sobotę dwójka kolejnych Shootersów walczyła w Limburgu (Niemcy) w Mistrzostwach Niemiec Naga. Świetnie spisał się Ireneusz Mila, trener i zawodnik konińskiego klubu, który zarówno w Gi, jak i No Gi stanął na najwyższym stopniu podium. Trzeci medal dołożył Filip Dopierała, zdobywając brąz w Gi.

Najliczniejsza grupa Shooters Konin zameldowała się jednak w Poznaniu na 6. Mistrzostwach Polski Ricardo Cavalcanti. Aż trzy złote medale zdobył Jacek Szemfeld, zwyciężając w swoich kategoriach w Gi i No Gi oraz w No Gi open. Trzy krążki zdobył również Kacper Pakeltys - złota w Gi junior i MMA OSW oraz srebro w No Gi adult. Wracający po kontuzji Kewin Rutkowski wywalczył złoto w Gi i MMA OSW oraz srebro w No Gi.

Trzykrotnie na podium stawała również Kinga Rzemyszkiewicz, notując złota w Gi i MMA oraz srebro w No Gi. Złoto w Gi i srebro w No Gi wywalczył Paweł Poniecki, a ostatni medal - złoto w Gi - zdobył Waldemar Borycki. Ponadto w zawodach wystartowali Jan Żuber, Mikołaj Mikołajczyk i Mirosław Paterkiewicz, wszyscy odpadli jednak w walkach eliminacyjnych.