LM.plSportIII liga. Górnik Konin punktuje już tylko w Pro Junior System

III liga. Górnik Konin punktuje już tylko w Pro Junior System

1080 punktów w Pro Junior System i zero w klasyfikacji III ligi - to zdobycze Górnika Konin po środowym meczu z Pogonią II Szczecin. Biało-niebiescy przegrali z Portowcami 1:4.

Pomimo sześciu meczów bez zwycięstwa Górnik Konin nie zmienił swojej strategii i w środowym meczu w Szczecinie znów zagrali głównie zawodnicy młodzieżowi. W wyjściowym składzie wybiegło ich siedmiu, a z ławki wszedł jeszcze później ósmy, co jest kolejnym rekordem pod tym względem w tym sezonie.

Dzięki temu po 31. kolejce koninianie powiększyli swój dorobek w Pro Junior System o 1080 punktów, ale na boisku zanotowali siódmy mecz bez zwycięstwa z rzędu. Już w siódmej minucie prowadzenie gospodarzom dał Oskar Kalenik, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Hubert Turski.

W przerwie na boisku pojawił się Dawid Przybyszewski, a zaledwie dwie minuty później rezerwowy Górnika wpisał się na listę strzelców, trafiając bezpośrednio z rzutu rożnego. Pogoń II nie dała jednak żadnych szans koninianom na wywiezienie ze Szczecina choćby punktu. Wynik w kolejnych minutach ustalili Dawid Krzyżaniak i Hubert Turski.

Porażka spowodowała spadek biało-niebieskich na dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów. Górnika o jedno oczko wyprzedziła właśnie Pogoń II Szczecin, a za plecami koninian już czają się Bałtyk Koszalin (36 punktów) i Jarota Jarocin (34 punkty). Kolejny mecz już w sobotę. Górnik podejmować będzie Chemika Bydgoszcz.

Pogoń II Szczecin - Górnik Konin 4:1 (7' Oskar Kalenik, 45', 90' Hubert Turski, 65' Dawid Krzyżaniak - 48' Dawid Przybyszewski)

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Jakub Staszak, Tobiasz Tomaszewski, Igor Ludwiczak (90' Kamil Lewandowski), Bartosz Świderski (46' Robert Jędras), Wiktor Patrzykąt, Sebastian Antas, Mikołaj Karbowy (46' Dawid Przybyszewski), Filip Stożek, Mateusz Majer, Sebastian Kaczyński.