LM.plSportSzosowy Puchar Polski. Złoty medal Kuderczaka w Częstochowie

Szosowy Puchar Polski. Złoty medal Kuderczaka w Częstochowie

Pierwsze miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas Szosowego Pucharu Polski w Częstochowie wywalczył kolarz KLTC Konin Dawid Kuderczak.

Kuderczak jako jedyny z kolarzy KLTC Konin stanął w Częstochowie na podium. Dystans dziesięciu kilometrów w jeździe indywidualnej na czas juniorów pokonał w czasie 12 minut i 31 sekund, bijąc drugiego Michała Gałkę z Copernicusa Toruń o pięć sekund. Kuderczak był jedynym juniorem KLTC startującym w jeździe indywidualnej na czas.

W kategorii juniorów młodszych rywalizowało natomiast trzech reprezentantów konińskiego klubu. 21. miejsce wywalczył Łukasz Krych, 33. był Konrad Waliniak, a 65. Kamil Kudliński.

Koninianie pojechali również w wyścigu ze startu wspólnego. W kat. juniorów młodszych na dystansie 78 km bardzo dobrze spisał się Jakub Janiak, zajmując szóste miejsce na 172 startujących. 57. lokatę wywalczył Łukasz Krych, 61. był Kamil Kudliński, a 64. - Konrad Waliniak. Trasy nie ukończył Patryk Wawrzyniak.

Czwórka kolarzy wystartowała również w kat. juniorów na dystansie 95 km. 26. miejsce na 115 zawodników wywalczył Mikołaj Kawa, 46. był Dawid Kuderczak, a 64. - Dawid Pluta. Wyścigu nie ukończył Michał Markowski.