LM.plSportGórnik Konin zakończył sezon wygraną. Dwa karne w Pelplinie

Górnik Konin zakończył sezon wygraną. Dwa karne w Pelplinie

W ostatniej kolejce sezonu Górnik Konin przełamał się i zanotował dwunaste zwycięstwo w sezonie. Dzięki temu biało-niebiescy utrzymali dwunaste miejsce w tabeli III ligi.

W ostatnim meczu bieżącego sezonu zespół Damiana Augustyniaka mierzył się na wyjeździe ze spadkowiczem - Wierzycą Pelplin. Przed spotkaniem koninianie mieli za sobą serię ośmiu meczów bez zwycięstwa w lidze. Starcie z Wierzycą było dla nich ostatnią okazją na przełamanie tej fatalnej serii.

Mecz rozpoczął się dla koninian świetnie. Już w szóstej minucie sędzia podyktował rzut karny dla Górnika, a na bramkę zamienił go Krystian Sobieraj. Zaledwie chwilę później biało-niebiescy podwyższyli, drużynową akcję wykończył Sebastian Antas. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę dla Wierzycy zanotował jednak Hieronim Gierszewski.

W drugiej połowie padł już tylko jeden gol. W 81. minucie Górnik otrzymał drugi rzut karny, a do siatki z jedenastu metrów trafił tym razem Maciej Adamczewski. Dzięki tej bramce koninianie zwyciężyli w Pelplinie 3:1.
Było to dwunaste zwycięstwo biało-niebieskich w tym sezonie. Trzy punkty zdobyte z Wierzycą pozwoliły Górnikowi utrzymać dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 41 oczek.

Wierzyca Pelplin - Górnik Konin 1:3 (31' Hieronim Gierszewski - 6' Krystian Sobieraj, 9' Sebastian Antas, 81' Maciej Adamczewski)

Górnik Konin (skład wyjściowy): Mateusz Koliński - Mateusz Augustyniak, Robert Jędras, Dawid Śnieg, Jakub Staszak, Sebastian Antas, Filip Stożek, Mikołaj Karbowy, Maciej Adamczewski, Krystian Sobieraj, Mateusz Majer.