LM.plSportPrzełamanie Sokoła w ostatniej minucie. Wygrana z Jarotą Jarocin

Przełamanie Sokoła w ostatniej minucie. Wygrana z Jarotą Jarocin

Dopiero w 90. minucie ostatniego meczu kontrolnego Sokół Kleczew zdobył swojego pierwszego gola w letnim okresie przygotowawczym. W piątek kleczewianie pokonali Jarotę Jarocin 1:0.

W piątkowym meczu kontrolnym Sokoła zagrało jeszcze trzech zawodników testowanych - dwóch obrońców i napastnik. Kleczewianie mierzyli się ze swoim ligowym rywalem, Jarotą Jarocin. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gości, którzy w pierwszych dwudziestu minutach mieli dwie dogodne sytuacje bramkowe, ale dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się Hubert Świtalski. Sokół przejął inicjatywę w ostatnim kwadransie. Najpierw dobrze sprzed pola karnego przymierzył Wiktor Patrzykąt, a chwilę pięknie w okno uderzył Tomasz Kowalczuk. Bramkarz Jaroty zdołał jednak sparować piłkę.

W drugiej połowie na boisku działo się już znacznie mniej. Sokół miał przewagę, atakował, ale nie był w stanie wypracować sobie dobrej okazji bramkowej. Aż do 90. minuty. Wtedy po dynamicznym wejściu w pole karne faulowany był testowany napastnik. Sędzia podyktował jedenastkę, a na pierwszego w letnim okresie przygotowawczym gola zamienił ją Sebastian Śmiałek.

Była to pierwsza wygrana Sokoła Kleczew w letniej przerwie. - Skończyliśmy okres przygotowawczy zwycięstwem, na które każdy czekał. Wiadomo, że każdy by nam wyliczał, że nie strzeliliśmy gola. My idziemy swoim planem, swoim pomysłem. Trzeba też było wprowadzić do drużyny pięciu, sześciu nowych zawodników. Nastawieniem na sparingi była realizacja pewnego planu, tego, co ćwiczymy, a nie nastawianie się na wynik. Oczywiście, jak każdy trener, chciałbym wszystkie sparingi wygrać. Jarota z początku się postawiła, ale z minuty na minutę było widać, że tej pary brakuje, a my wciąż przemy do przodu - mówił po meczu trener Sokoła Kleczew Łukasz Cichos.

Pierwszy ligowy mecz kleczewianie rozegrają już w przyszłą sobotę. Sokół podejmować będzie Bałtyk Koszalin.

Sokół Kleczew - Jarota Jarocin 1:0 (90' Sebastian Śmiałek)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski (46' Dawid Kołodziejczak) - Wiktor Patrzykąt, zawodnik testowany, Sebastian Śmiałek, zawodnik testowany, Tomasz Kowalczuk (61' Marcel Koziorowski), Jakub Groszkowski (46' Michał Wolinowski), Tomasz Koziorowski (46' Norbert Grzelak), Dominik Drzewiecki (46' Jakub Dębowski), Filip Brzostowski, zawodnik testowany.