LM.plSportPierwsza porażka Medyka

Pierwsza porażka Medyka

Górnik Łęczna to pierwszy zespół, który zdołał pokonać w tym sezonie KKPK Medyk Polomarket KWB Konin. Koninianki przegrały w Łęcznej 1:3.

Jedyną bramkę dla Medyka zdobyła Natalia Pakulska. Konińska zawodniczka w 37. minucie pokonała golkiperkę Łęcznej. Górnik jednak pokazał swoje prawdziwe oblicze w drugiej części spotkania. W 47. minucie wyrównała Anna Sznyrowska. 10 minut później Łęczna już prowadziła, a zdobywcą bramki okazała się Agata Guściora. Ta sama piłkarka trafiła do siatki Katarzyny Jankowskiej po raz drugi w 87. minucie, tym razem pokonując ją strzałem z rzutu karnego. Medyk Konin przegrał z Górnikiem Łęczna 1:3.

Po dwóch kolejkach koninianki zajmują czwarte miejsce z dorobkiem trzech punktów. Następny mecz już 27 sierpnia. Przeciwniczkami Medyka będzie AZS Wrocław. Spotkanie odbędzie się o godz. 15.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie.