LM.plSportBrąz dla Weroniki Maciejewskiej

Brąz dla Weroniki Maciejewskiej

Zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego wzięli udział w III Pucharze Polski Juniorów  w szabli kobiet i mężczyzn. Najlepsze, trzecie, miejsce wywalczyła Weronika Maciejewska.

W kategorii kobiet wystartowało 49 zawodniczek, z czego trzynaście reprezentowało klub z Konina. Jedyną zakwalifikowaną do finałów była Weronika Maciejewska. W ćwierćfinale Weronika pokonała Sylwię Bijak 15/8. Zacięty pojedynek w półfinale z Małgorzatą Turek zakończył się ostatecznie wynikiem 13/15 i brązowym medalem dla reprezentantki KKSz. Zwyciężyła Karolina Walczak z TMS Sosnowiec. Do pierwszej dziesiątki zakwalifikowały się jeszcze: Marika Rzepka (dziewiąte miejsce) i Sara Ciesielska (dziesiąta pozycja).

W szabli mężczyzn rywalizowało 60 szermierzy, w tym 23 z Konina. Do finałów przeszli: Kewin Chorchowski i Artur Staszak. Obaj zawodnicy odpadli w ćwierćfinałach – Artur Staszak przegrał z Mariuszem Wróblem, przyszłym zwycięzcą turnieju, 13/15, a Kewin Chorchowski uległ Jakubowi Jaskotowi 10/15. Do pierwszej dziesiątki zakwalifikował się jeszcze Stanisław Świerk, zajmując dziewiątą lokatę.