LM.plSportKKSz wrócił z brązem

KKSz wrócił z brązem

Adrian Stanisławski wywalczył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów w szabli, które odbywały się w miniony weekend w Katowicach. Blisko podium koninianie byli również w konkursie drużynowym.

Na turniej do Katowic pojechało dziesięciu reprezentantów konińskiego klubu, z czego trzech zakwalifikowało się do fazy ćwierćfinałowej. Mateusz Górski, walczący w parze z Danielem Olejnikiem (AZS AWF Warszawa) przegrał 12/15 i zajął ostatecznie ósme miejsce. 10/15 uległ Patryk Pałasz Marcinowi Koniuszowi (AZS AWF Katowice), co pozwoliło mu ulokować się na piątym miejscu w turnieju. Najlepiej poradził sobie Adrian Stanisławski, który w ćwierćfinale pokonał Macieja Regulewskiego (TMS Sosnowiec) 15/14. Koninianin nie poradził sobie jednak w kolejnym etapie, w którym poległ z późniejszym zwycięzcą całych zawodów Adamem Skrodzkim (AZS AWF Katowice) 7/15. W finale Skrodzki pokonał Marcina Koniusza 15/12.

Dwa zespoły KKSz startowały również w konkursie drużynowym, żaden jednak nie zajął miejsca na podium. KKSz II w składzie: Damian Dzwoniarski, Adam Janasik, Artur Staszak, Stanisław Świerk nie doszedł nawet do ćwierćfinału i zajął szóste miejsce. Lepiej poradziła sobie pierwsza drużyna (Łukasz Gal, Mateusz Górski, Patryk Pałasz, Adrian Stanisławski). Koninianie awansowali do ćwierćfinałów, w których ulegli jednak AZS AWF Warszawa I 37/45. Zwyciężył zespół AZS AWF Katowice I.