LM.plSportZwycięstwo na inaugurację sezonu

Zwycięstwo na inaugurację sezonu

Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo zanotowały koszykarki MKSZ PWSZ Konin. W pojedynku z GTK Gdynia wygrały 89:65. Piętnaście punktów dla koninianek zdobyła Elżbieta Paździerska.

Na starcie nowego sezonu rozgrywek koninianki musiały mierzyć się z jednym z silniejszych zespołów I ligi GTK Gdynia. Mecz ten był niezwykle ważny dla jednej z zawodniczek z Pomorza – Julii Drop – która jest wychowanką konińskiego zespołu i występowała w nim do sezonu 2010/2011. Pomimo wysokiej poprzeczki MKS spisał się znakomicie, przez cały mecz kontrolując przebieg gry i ostatecznie pewnie zwyciężając z gdyńskim zespołem. Pierwsze dwa punkty w sezonie dla koninianek zdobyła Aleksandra Kaja. Do siódmej minuty pierwszej kwarty MKS nie oddawał prowadzenia, jednak na trzy minuty przed końcem tej części meczu wyrównanie wyniku na 17:17 dała gdyniankom Kinga Bandyk. Później jednak koninianki zdobyły osiem oczek pod rząd, zwyciężając w pierwszej kwarcie 25:19.

W drugiej odsłonie przez sześć minut punktowały tylko podopieczne Tomasza Grabianowskiego, zdobywając dziesięć oczek pod rząd. W tej kwarcie GTK zdobył zaledwie dziewięć oczek wobec osiemnastu punktów koninianek. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Iwona Płóciennik, cały zespół notował mnóstwo ofensywnych zbiórek oraz przechwytów.

Trzecią kwartę udało się wygrać gdyniankom, lecz ich strata do MKS stopniała jedynie o dwa punkty. Koninianki trafiły 24 oczka, natomiast GTK – 26. Ogólny stan meczu wynosił 67:54.

W ostatniej części meczu MKS ponownie odnotował świetną serię punktów pod rząd, podnosząc prowadzenie z 68 do 79 punktów. Ostatecznie koninianki zwyciężyły 89:65. Aż cztery zawodniczki MKS odnotowały ponad dziesięciopunktową zdobycz: Iwona Płóciennik (jedenaście punktów), Elżbieta Paździerska (piętnaście punktów), Ramona Casiro (piętnaście punktów) oraz Katarzyna Motyl (czternaście punktów). Elżbieta Paździerska była również najlepiej asystującą w zespole (pięć kluczowych podań).

Dzięki zwycięstwu koninianki zajmują drugie miejsce w tabeli I ligi kobiet, grupa A, ulegając liderującemu Mon-Pol Płock jedynie bilansem punktowym. W następnej kolejce podopieczne Tomasza Grabianowskiego zmierzą się na wyjeździe z KKS Apteki Arnika Olsztyn.

MKS PWSZ Konin: Elżbieta Paździerska (15), Ramona Casimiro (15), Katarzyna Motyl (14), Iwona Płóciennik (11), Aleksandra Kaja (9), Anita Szemraj (6), Anna Gurzęda (6), Milena Krzyżaniak (5), Marta Libertowska (4), Angelika Kuras (4), Marta Wiertelak.