LM.plSportPogrom w hicie kolejki

Pogrom w hicie kolejki

MKS PWSZ Konin podejmował u siebie zespół towarzyszący koniniankom na pierwszym miejscu w tabeli – Mon-Pol Płock. Wyrównanego spotkania jednak nie było, podopieczne trenera Tomasza Grabianowskiego rozbiły rywalki 110:61.

O tym, kto będzie lepszy w niedzielnym spotkaniu i kto zainkasuje komplet punktów można było sądzić z dużą dozą pewności już podczas trwania pierwszej kwarty. Po pierwszej minucie MKS objął prowadzenie i nie oddał go już do końca spotkania. Zresztą same płocczanki nie kwapiły się do choćby próby walki z koniniankami. Te zaś bez najmniejszych oporów rozbijały defensywę rywalek. Szczególnie zabójcze okazały się kontrataki MKS, na które co chwila nadziewały się zawodniczki Mon-Pol.

Już w pierwszej kwarcie koninianki uzyskały znaczną i bezpieczną przewagę, wygrywając 37:19. W połowie spotkania ta przewaga wzrosła do 28 punktów – druga kwarta wygrana została 28:18, a na półmetku MKS prowadził 65:37. W trzeciej odsłonie płocczanki rzuciły zaledwie dwanaście oczek wobec 26 punktów koninianek. Mon-Pol tyle samo punktów zdobył w ostatniej kwarcie, którą również wygrał MKS 19:12. Najwięcej punktów dla koninianek zdobyły Ramona Casimiro (27) oraz Iwona Płóciennik (24).

Mimo wygranej koninianki nadal nie są samodzielnymi liderkami tabeli, bowiem komplet punktów po trzech spotkaniach ma również King Wilki Morskie Szczecin. Ta sytuacja zapewne zmieni się już w najbliższą niedzielę, bowiem właśnie do Szczecina udadzą się podopieczne trenera Grabianowskiego podczas czwartej kolejki I ligi.

MKS PWSZ Konin – Mon-Pol Płock 110:61 (37:19; 28:18; 26:12; 19:12).