LM.plSportKKSz bez sukcesów

KKSz bez sukcesów

Puchar Świata Juniorów w Dormagen okazał się za wysokim progiem dla zawodników Konińskiego Klubu Szermierczego. Koninianie nie potrafili w nim dostać się nawet do pierwszej 50. sportowców.

W kategorii kobiet wystartowała zaledwie jednak koninianka, a była nią Gabriela Drygała. Reprezentantce KKSz udało się wywalczyć zaledwie 62. lokatę. Zwyciężyła Anna Marton z Węgier, pokonując w finale Niemkę Jasminę Buehrle 15/4.

Wśród panów 57. pozycję zajął Stanisław Świerk, pozostali koninianie uplasowali się poza pierwszą setką zawodów. Kewin Chorchowski był 102., Artur Staszak – 105., a Damian Dzwoniarski – 112. Zwyciężył Rosjanin Kamil Ibragimov, który w finale wygrał z Richardem Huebersem z Niemiec 15/4.