LM.plSportOgrały Ekstraklasę

Ograły Ekstraklasę

Koszykarki MKS PWSZ Konin awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. W środowym pojedynku z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. zwyciężyły 93:54.

Już w pierwszej kwarcie koninianki zdobyły nad rywalkami, grającymi na co dzień w Ekstraklasie, wysoką przewagę. W połowie tej części meczu prowadziły 14:7, a do końca kwarty ich przewaga wzrosła do osiemnastu punktów – 32:14. Również druga kwarta zakończyła się zwycięstwem MKS. Podopieczne Tomasza Grabianowskiego zwyciężyły 20:16, a w całym meczu prowadziły już 52:30.

W trzeciej odsłonie przewaga wzrosła do ponad trzydziestu punktów. Kwartę wygrały koninianki 25:13. Również w ostatniej części meczu MKS okazał się lepszy, zwyciężając 16:11, a w całym spotkaniu – 93:54. Osiemnaście punktów dla koninianek zdobyła Anita Szemraj, a najlepszą asystującą (dziesięć zagrań) została Ramona Casimiro.

Zwycięstwo zapewniło MKS awans do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski. Następne spotkanie koninianki rozegrają już w sobotę – w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z Mon-Pol Płock w ramach I ligi kobiet.

MKS PWSZ Konin – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 93:54 (32:14, 20:16, 25:13, 16:11)
MKS PWSZ Konin: Anita Szemraj (18), Elżbieta Paździerska (11), Iwona Płóciennik (11), Anna Gurzęda, Katarzyna Motyl (9), Aleksandra Kaja (8), Ramona Casimiro (6), Marta Libertowska (6), Marta Wiertelak (6), Angelika Kuras (5), Milena Krzyżaniak (4).