LM.plSportOstatnie zwycięstwo w tym roku

Ostatnie zwycięstwo w tym roku

Koszykarki MKS PWSZ Konin kończą 2012 rok na dużym plusie. W sobotę wygrały swój dziesiąty mecz w tym sezonie, pokonując Mon-Pol Płock 81:56.

W pierwszym spotkaniu obu zespołów koninianki robiły Mon-Pol 110:61. W Płocku MKS wygrał niżej, mimo to zdobył komplet punktów. Już w połowie pierwszej kwarty podopieczne Tomasza Grabianowskiego prowadziły z płocczankami 16:8. W końcówce rywalki koninianek odrobiły jednak większość strat, doprowadzając do wyniku 24:26.

W drugiej części spotkania przewaga MKS utrzymywała się na poziomie czterech – pięciu punktów aż do siódmej minuty. Celne rzuty Moniki Maj i Karoliny Sikorskiej zmniejszyły tą przewagę do dwóch oczek, jednak w ostatniej minucie koninianki zwiększyły swoje prowadzenie do siedmiu punktów. Za trzy trafiła Anita Szemraj, celnie rzuciła również Katarzyna Motyl. Koninianki wygrały kwartę 20:15, a w całym meczu prowadziły 46:39.

Na początku trzeciej odsłony spotkania MKS szybko doprowadził do jeszcze wyższej przewagi, do kosza rywalek trafiały m.in. Iwona Płóciennik i Anita Szemraj. Płocczanki zmniejszyły straty do ośmiu oczek na koniec kwarty – wynik wciąż był jednak korzystny dla koninianek i wynosił 59:51.

Ostatnia kwarta to już całkowita dominacja podopiecznych Tomasza Grabianowskiego. Zawodniczki Mon-Pol zdołały trafić zaledwie pięć punktów wobec aż 22 oczek koninianek. Nie dziwi więc wysoki wynik MKS, który wygrał całe spotkanie 81:56. Double-double zanotowała Anita Szemraj, zdobywając dziewiętnaście punktów oraz dziesięciokrotnie zaliczając zbiórki.

Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej koninianki mają komplet zwycięstw na swoim koncie. Z dorobkiem dwudziestu punktów i trzema oczkami przewagi nad drugim zespołem liderują grupie A I ligi kobiet. Kolejny mecz MKS rozegra już w nowym roku – 6 stycznia zespół z Konina podejmie u siebie King Wilki Morskie Szczecin.

Mon-Pol Płock – MKS PWSZ Konin 56:81 (24:26, 15:20, 12:13, 5:22)
MKS PWSZ Konin: Anita Szemraj (19), Ramona Casimiro (14), Katarzyna Motyl (13), Anna Gurzęda (11), Iwona Płóciennik (6), Elżbieta Paździerska (5), Marta Libertowska (4), Milena Krzyżaniak (4), Aleksandra Kaja (3), Marta Wiertelak (2), Angelika Kuras.