LM.plSportZwycięstwem w nowy rok

Zwycięstwem w nowy rok

Kolejną wygraną w I Centralnej Lidze Kobiet odnotowały koszykarki MKS PWSZ Konin, pokonując u siebie King Wilki Morskie Szczecin 67:59. Aż 22 oczka dla koninianek zdobyła Katarzyna Motyl.

Przez połowę pierwszej kwarty utrzymywał się niemal remisowy rezultat. Jednak między piątą, a siódmą minutą szczecinianki wyszły na prowadzenie 17:10. MKS zniwelował tę różnicę do dwóch oczek w końcówce kwarty, którą ostatecznie wygrały Wilki Morskie 21:19.

Druga część spotkania miała podobny przebieg, jednak tym razem od piątej minuty przewagę zdobyły koninianki. W dziewiątej minucie podopieczne Tomasza Grabianowskiego prowadziły już dziesięcioma punktami. W końcowych minutach szczeciniankom udało się jednak zmniejszyć różnicę do pięciu punktów i na półmetku spotkania przegrywały 31:36.

W kwarcie trzeciej koninianki aż do piątej minuty powiększały swoją przewagę punktową. Później jednak siedem zdobytych oczek z rzędu (w tym cztery przez Magdalenę Radwan) dało szczeciniankom zaledwie dwupunktową stratę. Ostatecznie Wilki Morskie wygrały kwartę 18:14, jednak w całym meczu wciąż prowadził MKS 50:49.

Ostatnia część spotkania to wyrównana i zacięta walka o zwycięstwo. Do czwartej minuty prowadziły szczecinianki 57:55, później jednak inicjatywę przejęły zawodniczki Tomasza Grabianowskiego. Jedenaście zdobytych punktów pod rząd, w tym dwa trafienia za trzy punkty Katarzyny Motyl dały ostatecznie wygraną koszykarkom z Konina. MKS zwyciężył 67:59. Kolejny double-double w sezonie zanotowała Anita Szemraj, zdobywając piętnaście punktów i dziesięć zbiórek.

Jedenaste zwycięstwo z rzędu w lidze i 22 punkty to dotychczasowy dorobek koninianek w bieżących rozgrywkach. Do końca rundy zasadniczej pozostały trzy spotkania – w kolejnym MKS wyjedzie do Kobylnicy, by mierzyć się z miejscowym Eko Energy Hit.

MKS PWSZ Konin – Eko Energy Hit Kobylnica 67:59 (19:21, 17:10, 14:18, 17:10)
MKS PWSZ Konin: Katarzyna Motyl (22), Anita Szemraj (15), Milena Krzyżaniak (8), Aleksandra Kaja (7), Iwona Płóciennik (6), Anna Gurzęda (4), Ramona Casimiro (3), Marta Libertowska (2), Angelika Kuras, Elżbieta Paździerska.