LM.plSportSzermierze w trzydziestce

Szermierze w trzydziestce

Czterech reprezentantów KKSz Konin uczestniczyło w Pucharze Świata Juniorów w szabli, rozgrywanym w Dourdan we Francji. Dwójka z nich – Gabriela Drygała i Kewin Chorchowski – zajęła miejsca w pierwszej trzydziestce zawodników.

Do Francji poleciała zaledwie jedna zawodniczka KKSz Konin – Gabriela Drygała. Koninianka ostatecznie wywalczyła w zawodach 29. pozycję. Wysokie trzecie miejsce zajęła inna Polka, zawodniczka TMS Sosnowiec – Angelika Wątor. Turniej wygrała Włoszka Martina Criscio, pokonując w finale Rosjankę Ellę Kanukovą 15/8.

Wśród panów znalazło się aż trzech koninian. Najwyższe miejsce, 26. lokatę, wywalczył Kewin Chorchowski. Damian Dzwoniarski zajął 76. pozycję, a Stanisław Świerk był 110. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Jakub Ociński z AZS AWF Katowice, który zajął ósme miejsce. Zawody wygrał Rosjanin Alexander Trushakov, który w finale wygrał z Włochem Leonardo Affede 15/12.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się inna szermiercza impreza. Szabliści i szablistki zmierzą się w Koninie podczas III Pucharu Polski Juniorów Młodszych.