LM.plSportSokół gorszy od Jaroty

Sokół gorszy od Jaroty

W drugim zimowym sparingu Sokół Kleczew uległ Jarocie Jarocin 0:2. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Karol Danielak.

Po wygranej 3:0 z Lechią 1922 Kostrzyn, kleczewianie udali się do Jarocina na pojedynek z drugoligowym zespołem Jaroty. Dla Tomasza Mazurkiewicza, szkoleniowca Sokoła był to powrót na boiska zespołu z Jarocina, którego Mazurkiewicz był trenerem od stycznia do kwietnia 2012 roku.

Od początku meczu przewaga była po stronie gospodarzy, którzy często atakowali i strzelali na bramkę Sokoła. Szczególnie aktywny był duet Krzysztof Czubański – Karol Danielak. Ten drugi już w 37. minucie mógł wpisać się na listę strzelców, jednak jego strzał powędrował minimalnie ponad poprzeczką bramki Sokoła. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie spotkania trener Mazurkiewicz dał szansę wykazać się młodszym i mniej doświadczonym zawodnikom, co automatycznie zaowocowało słabszą grą Sokoła. Już w 55. minucie Karol Danielak głową wykorzystał dośrodkowanie Sebastiana Kamińskiego. Dwie minuty później było już 2:0, a do siatki kleczewian ponownie trafił Karol Danielak.

Sokół Kleczew (I połowa): Bartosz Pawłowski, Łukasz Goiński, Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Kamil Krzyżanowski, Paweł Lisiecki, Łukasz Urban, Bartosz Domaniecki, Jakub Dębowski, Jakub Antosik, Piotr Kurminowski.

Sokół Kleczew (II połowa): Adam Kwiatkowski, Robert Jędras (65’ Jakub Antosik), Mikołaj Pingot (80’ Dominik Augustyniak), Damian Augustyniak, Kamil Kwiatkowski, Dariusz Gromanowski, Jakub Dębowski (65’ Paweł Lisiecki, 80’ zawodnik testowany), Łukasz Urban (65’ Łukasz Goiński), Mateusz Duszyński, Mateusz Ławniczak, zawodnik testowany.

źródło: sokol.kleczew.pl, jarota.com