Dzisiaj jest niedziela 26 stycznia 2020, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20760) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
3 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Alicja może chodzić! Potrzebuje operacji za pół mi ...Górnik Konin skończył obóz i zremisował czwarty zi ... (0)

Mocne wejście koszykarek

Dodano: 11.02.2013 18:47
Źródło: LM.pl
W pierwszym meczu II rundy rozgrywek I Centralnej Ligi Kobiet MKS PWSZ Konin pokonał AZS Uniwersytet Warszawski 87:55. Świetna pierwsza kwarta w wykonaniu koninianek podyktowała dalszy przebieg spotkania.

Koninianki wchodziły w drugą fazę rozgrywek jako liderki tabeli (wciąż znaczenie mają osiągnięcia punktowe z poprzedniej części sezonu). Warszawianki sytuowały się natomiast w końcówce stawki z przewagą porażek nad zwycięstwami. Różnicę było widać również na parkiecie. W pierwszej kwarcie koninianki zdeklasowały rywalki, pozwalając im rzucić zaledwie sześć punktów. Same zaś zdobyły tych punktów aż 23.

Takie mocne wejście MKS oszołomiło nieco warszawianki. Koninianki wykorzystały swoją przewagę i w drugiej kwarcie powiększyły prowadzenie o kolejne siedemnaście punktów. W połowie spotkania MKS wygrywał już 53:19.

W trzeciej kwarcie AZS podjął próbę walki z koniniankami. Starania warszawianek doprowadziły do zaledwie, w kontekście poprzednich kwart, trzypunktowego zwycięstwa MKS. Koninianki wygrały w tej części meczu 20:17.

Ostatnia kwarta należała do gości ze stolicy, jednak zwycięstwo 19:14 nie pozwoliło AZS nawet marzyć o pozytywnym rezultacie w ogólnym rozrachunku. Koninianki wygrały mecz 87:55. Aż cztery zawodniczki MKS rzuciły ponad dziesięć punktów: Anita Szemraj, Marta Libertowska, Katarzyna Motyl i Milena Krzyżaniak. Milena zaliczyła również najwięcej asyst (dziewięć), a najwięcej zbiórek, po sześć zanotowały: Iwona Płóciennik, Anita Szemraj i Katarzyna Motyl.

Najbliższe spotkanie MKS rozegra na wyjeździe z SMS PZKosz Łomianki. Na własnym terenie koninianki zagrają za dwa tygodnie z MKK Siedlce.

MKS PWSZ Konin – AZS Uniwersytet Warszawski 87:55 (23:6, 30:13, 20:17, 14:19)
MKS PWSZ Konin: Katarzyna Motyl (17), Milena Krzyżaniak (15), Marta Libertowska (13), Anita Szemraj (11), Elżbieta Paździerska (9), Ramona Casimiro (7), Angelika Kuras (5), Anna Gurzęda (4), Aleksandra Kaja (2), Marta Wiertelak (2), Iwona Płóciennik (2).


Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Uważam że miasto nie powinno dawać kasy na ten klub!w seniorkach gra tylko JEDNA wychowanka....nie ma juniorek, juniorek starszych, kadetek.... więc jak wygląda szkolenie młodzieży??!!Poza tym kto wyłoży 500 000 wpisowego do PLKK?? Lepiej miasto powinno przeznaczyć te pieniądze na inne dyscypliny jak np. unihokej czy szermierka !
Dodano: 11.02.2013 19:32    Przez: ~Jak
Uważam że miasto nie powinno dawać kasy dla szermierzy. Bo jak wygląda szkolenie młodzieży? Rozpuszczają gówniarzy płacąc im rzekomo diety za udział w treningach, a przecież to na poziomie gimnazjalnym sport amatorski, a nie zawodowy. Lepiej miasto powinno przeznaczyć te pieniądze na inne dyscypliny jak np. koszykówka czy rzut granatem w kierunku magistratu! Wszystkim malkontentom życzę takiego zapału jaki mają dziewczyny z MKS. Bo na poziomie 1 ligi nie mają sobie równych, a grają za skórkę od chleba, bo to co dostają to naprawdę głodowe diety.
Dodano: 12.02.2013 04:57    Przez: ~mat
Czy tylko ja mam wrazenie ze wszystkie te komenty sa takie same i wpisuje je jedna i ta sama osoba?
Dodano: 11.02.2013 19:56    Przez: ~Franc
tak - tylko ty
Dodano: 11.02.2013 21:35    Przez: ~Maurer
Lepiej faktycznie niech dadzą więcej kasy na unihokej bo tam jest dobry trener i są sukcesy
Dodano: 11.02.2013 21:49    Przez: ~M..
a w koszu nie ma sukcesów, w zeszlym roku 3 miejsce w Tym awans na bak bedzie, ale uwazam iz miasto powinno dac 1milion lyb z dwa na MKS na wzmocnienia zeby dobrze w Plkk wystartowac, a co tam niech dadza 10mln zlotych a wy szaraczki zapierdal...ć zeby z podatkow na kosza było! :) hehe
Dodano: 11.02.2013 23:14    Przez: ~Tak
Jakie sukcesy ma koszykówka w zespołach młodziezowych?
Dodano: 12.02.2013 20:46    Przez: ~tak pytam
W tym roku, juniorzy prawodpodobnie awansuja do rozgrywek strefowych gdzie beda walczyc o polfinaly mistrzostw polski, kadeci otarli sie o ten awans, mlodzicy robia wielkie postepy, zawodnicy klubu byli i sa w kadrach wojewodzkich. W poprzednich latach zespol kadetek (wczesniej mlodziczek) trenerki Boronskiej odnosil wielkie sukcesy w polsce. zapraszam zapoznania sie najpierw z tym a potem do komentowania
Dodano: 12.02.2013 22:49    Przez: ~ahaaa
a kogo interesuje sport amatorski, merkantylizacja sportu kolego. Liczy się ogladalnosć kto przychodzi na mecze dzieciakow rodzce tylo rodzice nikogo to nie obchodzi :]
Dodano: 13.02.2013 14:33    Przez: ~KK
Brawo w końcu ktoś kto się zna zabrał głos, najpierw zapoznać sie z miarodajnymi informacjami a potem komentować. Pozdrawiam :]
Dodano: 13.02.2013 14:34    Przez: ~Kasia
Dobrze niech sobie grają kobitki,chociaż coś sie dzieje,
Dodano: 13.02.2013 14:45    Przez: ~Greg
Do ahaa: "W tym roku, juniorzy prawodpodobnie awansuja do rozgrywek strefowych gdzie beda walczyc o polfinaly mistrzostw polski, kadeci otarli sie o ten awans, mlodzicy robia wielkie postepy, zawodnicy klubu byli i sa w kadrach wojewodzkich. W poprzednich latach zespol kadetek (wczesniej mlodziczek) trenerki Boronskiej odnosil wielkie sukcesy w polsce. zapraszam zapoznania sie najpierw z tym a potem do komentowania "Z Twojego postu wynika że sukcesów w tym sezonie nie ma żadnych bo albo "prawdopodobnie" albo "otarli się" albo " sukcesy Borońskiej"....
Dodano: 13.02.2013 17:51    Przez: ~żenada
Tak oczywiscie w Polsce są kluby które w każdym roczniku wygrywają wszystko, naucz się palancie że słowo prawdopodobie oznacza iż rozgrywki pewnie nadal trwaja i trzeba poczekać co sie stanie czyli awansuja lub nie. Nikt nie jest jasnowidzem i w trakcie trwania rozgrywek nie jest w stanie powiedzieć "Tak wygramy wszystko". Twoja wypowiedź jest nie logiczna, jesli z Ciebie byl taki trener jak "myśliciel" dzięki Bogu że cie wylali. Jeżeli umiesz czytac ze zrozumieniem, zauważysz ze z tej wyowiedzi wynika - sezon nadal trwa a nie znam nikogo kto w trakcie trwania rozgrywek zakladal by ze już je wygrał. Sukcesem na bank jest że mimo komentarzy takich kretynów jak Ty, MKS nadal ma sie dobrze a dzieciaki cha trenować kosza zamiast szwendac sie po ulicach.
Dodano: 14.02.2013 06:13    Przez: ~kk
kk - wróć do szkoły i poćwicz ortografię !!! Poza tym dlaczego obrażasz innych? Nikt tu na forum nikogo nie obraża a Ty wyjeżdżasz z kretynami i palantami. Trochę pokory !
Dodano: 14.02.2013 15:01    Przez: ~miudek
na błędy mam żółte papiery :)
Dodano: 15.02.2013 13:05    Przez: ~kk
Kretyn -"osoba dotknięta wrodzonym zespołem niedoboru jodu, nazywanego dawniej kretynizmem lub matołectwem" jedno ze znaczen tego słowa :)Palant- " zespołowa gra na punkty z użyciem drewnianego kija i gumowej piłeczki; zob. też palant " Niedobór jodu doprowadza do choroby tarczycy a co za tym idzie do wahania nastrojów, co zapewne ten pan przeżywa wypisując cały czas ten sam nudny komentarz!Kij czyli inaczej po staropolsku podbijak, można to zrozumieć jako podbijanie stale i stale do tematu koszykówki. Wyraźnie widać iż tego pana coś męczy. Nie może się pogodzić z sukcesami Konińskiej drużyny. Nie ważne czy są z tąd czy nie, tu trenują i mieszkają a za ich prace należy się im wynagrodzenie. Skoro uważasz ze te słowa miały na celu obrazę, każdy ma prawo to własnej interpretacji w/w tekstu. Ot takie cwaniackie zagranie` :)
Dodano: 15.02.2013 13:15    Przez: ~kk
Maciej daj już spokój !
Dodano: 13.02.2013 23:50    Przez: ~Pit
a wy dajcie spokoj temu czlowiekowi, ma szczescie, ze nie musi patrzec na tych wszystkich ludzi, a wy, ktorzy to piszecie dobrze znacie temat, wiec jak tacy odwazni jestescie to podpiszcie sie ladnie imieniem i nazwiskiem, miejcie troche odwagi :)
Dodano: 14.02.2013 11:57    Przez: ~S
Dopóki trwa sezon i piłka w grze wszystko jest możliwe, jak już będzie po sezonie przyjdzie czas na podsumowywanie pracy i oceny trenerów oraz zawodników. Puki co dajcie im spokojnie grac i trenować.
Dodano: 14.02.2013 12:49    Przez: ~Marcin Kierstan
Żadna drużyna w tym sezonie nie awansuje do dalszych rozgrywek.
Dodano: 14.02.2013 15:36    Przez: ~dobrze poinformowana
grajac jedna wychowanka i cala druzyna sprowadzona tylko zeby byl wynik to juz lepiej dajcie te pieniadze z kosza na reczna tam graja sami wychowankowie. JK.
Dodano: 14.02.2013 15:46    Przez: ~G.S
albo lepiej dać na unihokeja bo tam same sukcesy majom
Dodano: 14.02.2013 19:24    Przez: ~!!!
Niema żadnej polityki sportowej w tym Kóninie,a żądzi Zibi z kólegami!!!!!!!!
Dodano: 16.02.2013 23:53    Przez: ~widz