LM.plSportMocne wejście koszykarek

Mocne wejście koszykarek

W pierwszym meczu II rundy rozgrywek I Centralnej Ligi Kobiet MKS PWSZ Konin pokonał AZS Uniwersytet Warszawski 87:55. Świetna pierwsza kwarta w wykonaniu koninianek podyktowała dalszy przebieg spotkania.

Koninianki wchodziły w drugą fazę rozgrywek jako liderki tabeli (wciąż znaczenie mają osiągnięcia punktowe z poprzedniej części sezonu). Warszawianki sytuowały się natomiast w końcówce stawki z przewagą porażek nad zwycięstwami. Różnicę było widać również na parkiecie. W pierwszej kwarcie koninianki zdeklasowały rywalki, pozwalając im rzucić zaledwie sześć punktów. Same zaś zdobyły tych punktów aż 23.

Takie mocne wejście MKS oszołomiło nieco warszawianki. Koninianki wykorzystały swoją przewagę i w drugiej kwarcie powiększyły prowadzenie o kolejne siedemnaście punktów. W połowie spotkania MKS wygrywał już 53:19.

W trzeciej kwarcie AZS podjął próbę walki z koniniankami. Starania warszawianek doprowadziły do zaledwie, w kontekście poprzednich kwart, trzypunktowego zwycięstwa MKS. Koninianki wygrały w tej części meczu 20:17.

Ostatnia kwarta należała do gości ze stolicy, jednak zwycięstwo 19:14 nie pozwoliło AZS nawet marzyć o pozytywnym rezultacie w ogólnym rozrachunku. Koninianki wygrały mecz 87:55. Aż cztery zawodniczki MKS rzuciły ponad dziesięć punktów: Anita Szemraj, Marta Libertowska, Katarzyna Motyl i Milena Krzyżaniak. Milena zaliczyła również najwięcej asyst (dziewięć), a najwięcej zbiórek, po sześć zanotowały: Iwona Płóciennik, Anita Szemraj i Katarzyna Motyl.

Najbliższe spotkanie MKS rozegra na wyjeździe z SMS PZKosz Łomianki. Na własnym terenie koninianki zagrają za dwa tygodnie z MKK Siedlce.

MKS PWSZ Konin – AZS Uniwersytet Warszawski 87:55 (23:6, 30:13, 20:17, 14:19)
MKS PWSZ Konin: Katarzyna Motyl (17), Milena Krzyżaniak (15), Marta Libertowska (13), Anita Szemraj (11), Elżbieta Paździerska (9), Ramona Casimiro (7), Angelika Kuras (5), Anna Gurzęda (4), Aleksandra Kaja (2), Marta Wiertelak (2), Iwona Płóciennik (2).