LM.plSportMKS wygrywa ligę

MKS wygrywa ligę

Po piątkowej porażce w Szczecinie koszykarki MKS PWSZ Konin wygrały na własnym terenie 70:50. Dzięki korzystnej różnicy punktowej koninianki wygrały finał i zajęły pierwsze miejsce w rozgrywkach I Centralnej Ligi Kobiet.

MKS jako pierwszy wyszedł na prowadzenie i w piątej minucie spotkania wygrywał 8:4. Wilki Morskie szybko wyrównały, jednak koninianki w dalszej części gry zdobyły siedem punktów z rzędu i ostatecznie wygrały kwartę 19:15.

Decydująca o końcowej wygranej była druga kwarta, wysoko wygrana przez MKS. Koninianki seryjnie punktowały, szczecinianki natomiast notowały częste straty i nie potrafiły przebić się przez defensywę koszykarek Tomasza Grabianowskiego. W połowie kwarty MKS prowadził już piętnastoma punktami, a ostatecznie wygrały kwartę 29:10.

Zawodniczki King Wilki Morskie Szczecin potrafiły zwyciężyć tylko w jednej kwarcie. Przez trzy pierwsze minuty żaden z zespołów nie był w stanie zdobyć punktu. Tradycyjnie, trzecia część meczu była najsłabsza w wykonaniu koninianek, które rzuciły tylko dziesięć punktów. Szczecinianki jednak nie były znacznie lepsze i zdołały odrobić zaledwie cztery punkty.

To oczywiście okazało się za mało w ostatecznym rozrachunku. Czwarta kwarta była również wyrównana, MKS wygrał ją 12:11, wygrywając jednocześnie cały mecz 70:50. Bardzo dobry mecz rozegrała Katarzyna Motyl, notując czternaście punktów. Sześć asyst na koncie miała Milena Krzyżaniak, a osiem zbiórek to dorobek Anity Szemraj.

Pomimo remisu w dwumeczu z Wilkami Morskimi Szczecin to MKS ostatecznie został zwycięzcą ligi, dzięki lepszemu bilansowi punktowemu (szczecinianki wygrały trzema punktami, koninianki – dwudziestoma). Zwycięstwo w meczu finałowym oprócz prestiżu da koniniankom również wyższy zastrzyk gotówki od PLK za zajęcie najwyższego miejsca w rozgrywkach. Od przyszłego sezonu MKS będzie występował w Polskiej Lidze Koszykówki Kobiet.

MKS PWSZ Konin – King Wilki Morskie Szczecin 70:50 (19:15, 29:10, 10:14, 12:11)
MKS PWSZ Konin: Katarzyna Motyl (14), Iwona Płóciennik (11), Elżbieta Paździerska (10), Ramona Casimiro (10), Anna Gurzęda (9), Aleksandra Kaja (7), Angelika Kuras (4), Milena Krzyżaniak (2), Anita Szemraj (2), Marta Libertowska (1), Marta Wiertelak.