LM.plSportMedyk w półfinale

Medyk w półfinale

Piłkarki Medyka Konin pokonały na własnym stadionie Górnika Łęczna 2:1 i tym samym awansowały do półfinału Pucharu Polski. Meczowi nie brakowało dramaturgii – m.in. rzutu karnego i bramki samobójczej.

Rywalem koninianek był czwarty zespół Ekstraligi – Górnik Łęczna. Obie drużyny mierzyły się już w tym sezonie w lidze. Lepsze wtedy okazały się medyczki, które zwyciężyły 1:0 po golu Anny Gawrońskiej. Również środowe spotkanie lepiej rozpoczęło się dla koninianek. Jeszcze w pierwszej połowie faulowana w polu karnym była Hanna Olszańska. Do rzutu karnego podeszła Anna Gawrońska, lecz kapitan Medyka nie była w stanie zamienić jedenastki na bramkę, trafiając w słupek bramki Górnika. Mimo to Gawrońska zrehabilitowała się za tą sytuację strzelonym golem, po którym koninianki prowadziły do przerwy 1:0.

W drugiej części spotkania medyczki podwyższył prowadzenie. Po akcji Natalii Pakulskiej niefortunna interwencja jednej z obrończyń spowodowała utratę drugiej bramki przez Górnika. Drużyna z Łęcznej nawiązała jeszcze walkę przez trafienie Katarzyny Daleszczyk, nie była jednak w stanie doprowadzić do korzystnego rezultatu i ostatecznie przegrała 1:2.

Dzięki zwycięstwu Medyk Konin awansował do półfinału, w którym zmierzy się z AZS PSW Biała Podlaska. W drugim spotkaniu Gol Częstochowa zagra z Unią Racibórz. Raciborzanki bronią tego trofeum zdobytego w zeszłym sezonie. Kolejne spotkanie Medyk Konin rozegra w najbliższą sobotę, gdy podejmie u siebie Mitech Żywiec.

Medyk Konin: Anna Szymańska – Hanna Olszańska, Laetitia Chapeh, Radoslava Slavcheva, Aleksandra Sikora, Natalia Pakulska, Sandra Sałata, Marta Woźniak (Sylwia Matysik), Patrycja Balcerzak (Ewa Pajor), Sandra Lichtenstein, Anna Gawrońska.

źródło: medykkonin.pl