LM.plSportSzabla Wołodyjowskiego nie dla Polaków

Szabla Wołodyjowskiego nie dla Polaków

Rozgrywaną w Warszawie 58. edycję Pucharu Świata O Szablę Wołodyjowskiego wygrał Białorusin Aliaksandar Bunkiewicz. W imprezie startowali również koninianie – Stanisław Świerk i Kewin Chorchowski.

Puchar Świata O Szablę Wołodyjowskiego to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez sportowych na świecie. Jak dotąd w zawodach triumfowało zaledwie czterech Polaków, w tym koninianin – Tadeusz Piguła.

W 58. edycji turnieju wystartowało 121 szermierzy z całego świata. W tej stawce znalazło się również dwóch reprezentantów KKSz Konin – Stanisław Świerk i Kewin Chorchowski. Świerk zakończył swoją rywalizację już w fazie grupowej i ostatecznie sklasyfikowany został na 116. pozycji. Kewin Chorchowski awansował do fazy pucharowej, jednak w pierwszym pojedynku na tym etapie uległ Eunseokowi Oh z Korei Południowej 7:15. Koninianin zajął ostatecznie 88. miejsce.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Adam Skrodzki, który zajął 23. miejsce. W turnieju zwyciężył Białorusin Aliaksandr Bunkiewicz, który w finale pokonał Włocha Diego Occhiuzziego 15/14.