LM.plSportSokół jednak bez awansu

Sokół jednak bez awansu

W ostatnim meczu bieżącego sezonu Sokół Kleczew pokonał Pogoń Mogilno 3:1. Pomimo tego kleczewianom zabrakło zaledwie dwóch punktów, by awansować do II ligi. Swój mecz wygrała bowiem również Ostrovia Ostrów Wlkp.

Przed ostatnim meczem w sezonie Sokół Kleczew musiał liczyć na własne zwycięstwo z Pogonią Mogilno oraz porażkę lub remis Ostrowii w starciu z Polonią 1912 Leszno, by awansować do II ligi. Pierwszy warunek został spełniony, to jednak okazało się zbyt mało, by w przyszłym roku zagrać w wyższej klasie rozgrywkowej.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w trzynastej minucie meczu. Po indywidualnej akcji do siatki gości trafił Piotr Kurminowski. Kolejne minuty to wyrównana gra z obu stron, żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką rywala. W 25. minucie groźny strzał oddał Kamil Krzyżanowski, lecz piłkę na rzut rożny wybić zdołał Tomasz Wachowiak. Chwilę później piłkę w siatce Pogoni umieścił Jakub Antosik, lecz arbiter meczu odgwizdał spalonego i nie uznał bramki. Do przerwy Sokół prowadził 1:0.

W 55. minucie gospodarzom w strzelaniu bramek postanowił pomóc jeden z zawodników gości. Po dośrodkowaniu Piotra Kurminowskiego piłkę do własnej bramki skierował Antoni Krajnyk. Niecałe dziesięć minut później piłkę po rzucie rożnym w siatce Pogoni umieścili kleczewianie, lecz sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu gości. W 71. minucie jeden z zawodników Sokoła zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Jedenastkę na kontaktowe trafienie zamienił Krzysztof Szal. Dwie minuty później było już jednak 3:1. Uderzenie Jakuba Antosika na rzut rożny sparował golkiper Pogoni. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska głową piłkę do siatki skierował Mikołaj Pingot. Tym golem obrońca Sokoła ustalił wynik spotkania – kleczewianie wygrali ostatni mecz sezonu 3:1.

Skromne zwycięstwo 1:0 odniosła jednak również Ostrovia Ostrów Wlkp., która dzięki bramce Tomasza Kempińskiego awansowała do II ligi. Sokół musi zadowolić się na koniec sezonu drugim miejscem i 60 punktami na koncie. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicz odnieśli w bieżących rozgrywkach osiemnaście zwycięstw, sześć remisów i doznali sześciu porażek. Do zwycięskich ostrowian stracili tylko jeden punkt.

Sokół Kleczew: Bartosz Pawłowski (88’ Adam Kwiatowski) – Piotr Kurminowski (68’ Sebastian Śmiałek), Robert Jędras, Jakub Antosik, Mikołaj Pingot, Arkadiusz Bajerski, Damian Augustyniak, Paweł Lisiecki (85’ Kamil Kwiatkowski), Kamil Krzyżanowski (77’ Mateusz Ławniczak), Łukasz Urban, Łukasz Goiński.

źródło: pogonmogilno.pl