LM.plSportKrzymów w IV lidze!

Krzymów w IV lidze!

Warta Krzymów wygrała drugi mecz podczas turnieju barażowego i zapewniła sobie awans do IV ligi grupy południowej. Oba spotkania wicemistrz konińskiej okręgówki zwyciężył 1:0.

W miniony czwartek Warta mierzyła się w Gostyniu z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Wtedy w 36. minucie z rzutu wolnego trafił Marcelo Barbosa de Oliveira, zapewniając zwycięstwo swojej drużynie. Dziś Krzymów wyjechał do Nowych Skalmierzyc, by tam powalczyć z Kanią Gostyń. Ponownie bohaterem Warty został Marcelo, tym razem jednak kibice musieli czekać na jego bramkę aż do 86. minuty. Krzymów po raz drugi wygrał 1:0 i zapewnił sobie awans do IV ligi.

W ostatnim turniejowym meczu Pogoń zmierzy się z Kanią, jednak żaden z zespołów nie ma już szans, by przeskoczyć w tabeli Wartę, która zgromadziła sześć punktów. Klub z Krzymowa istnieje od dziesięciu lat. Po dwóch sezonach spędzonych w konińskiej klasie okręgowej Warta dokonuje historycznego osiągnięcia, jakim jest awans do wojewódzkich rozgrywek.

Warta Krzymów – Pogoń Nowe Salmierzyce 1:0
Warta Krzymów – Kania Gostyń 1:0