LM.plSportSKP słabszy od mistrza A-klasy

SKP słabszy od mistrza A-klasy

Zespół SKP Słupca przegrał w sobotę swój piąty sparing podczas okresu przygotowawczego. W Niechanowie słupczanie ulegli miejscowemu Pelikanowi 1:2.

SKP mierzył się w sobotę z ubiegłorocznym mistrzem A-klasy grupa Poznań I – Pelikanem Niechanowo – który w bieżącym sezonie zagra już w klasie okręgowej Poznań wschód. Łatwy z pozoru przeciwnik przysporzył jednak słupczanom dużo kłopotów i ostatecznie to on cieszył się z końcowego zwycięstwa.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, co pokazywała nie tylko gra obu drużyn, ale i jej końcowy wynik. W szesnastej minucie na bramkę gospodarzy uderzał Patryk Głowala, lecz jego strzał sparował golkiper Pelikana. Słupczanie wyszli na prowadzenie w 25. minucie, a autorem bramki był Tomasz Kubiak. Pelikan bardzo szybko odpowiedział – niecałe dziesięć minut później dośrodkowanie Kamila Chopci głową wykończył Łukasz Zagdański. SKP remisował z Pelikanem 1:1.

W drugiej połowie obie drużyny miały problemy z wypracowaniem sobie klarownych sytuacji bramkowych, a o końcowym wyniku przesądził indywidualny błąd. W 83. minucie w polu karnym gości faulowany był Filip Kruczyński, a arbiter meczu wskazał na wapno. Pierwsze uderzenie Michała Steinke wybronił golkiper słupczan, wobec dobitki był już jednak bezsilny i Pelikan wyszedł na prowadzenie 2:1. Takim też wynikiem zakończył się cały mecz.

Po pięciu sparingach SKP ma na koncie jeden remis, trzy porażki i zaledwie jedno zwycięstwo. Już za tydzień, na inaugurację IV ligi, słupczanie podejmą u siebie Piast Kobylin.

źródło: pelikanniechanowo.futbolowo.pl