LM.plSportSokół z pierwszym punktem

Sokół z pierwszym punktem

Bezbramkowym remisem zakończyło się pierwsze wyjazdowe spotkanie Sokoła Kleczew w sezonie 2013/2014. W Inowrocławiu kleczewianie zmierzyli się z miejscową Kujawią.

Po zeszłotygodniowej porażce z Pogonią Mogilno podopieczni Tomasza Mazurkiewicza chcieli zrewanżować się swoim kibicom pierwszym kompletem punktów w nowym sezonie. Wyjazd do Inowrocławia był do tego bardzo dobrą okazją – w pierwszej kolejce Kujawia uległa beniaminkowi Startowi Warlubie aż 0:7. Sokół z chęcią powtórzyłby wynik warlubian.

Tak się jednak nie stało. Kleczewianie od początku meczu zaatakowali gospodarzy, nie byli jednak w stanie złamać ich defensywy. Sokół mógł objąć prowadzenie już w czwartej minucie, lecz strzał głową okazał się minimalnie niecelny. Kolejna dobra okazja przytrafiła się w 35. minucie, lecz z pojedynku sam na sam górą wyszedł bramkarz gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, jednak inowrocławianie również mieli swoją szansę na uzyskanie dogodnego rezultatu. W 70. minucie na bramkę Sokoła uderzał Kamil Łukomski, lecz jego strzał zdołał sparować bramkarz Sokoła. Pięć minut później strzałem z rzutu wolnego odpowiedział Ihor Vons, ponownie jednak dobrze między słupkami spisał się Jakub Kujawka. Ostatecznie mecz skończył się remisem 0:0.

Sokół awansował w tabeli III ligi na dwunaste miejsce. Już w najbliższą środę kleczewianie zmierzą się u siebie z Gromem Plewiska.

źródło: cuiavia-inowroclaw.futbolowo.pl