LM.plSportGodlewski z brązem Pucharu Europy!

Godlewski z brązem Pucharu Europy!

Mateusz Godlewski, szablista Konińskiego Klubu Szermierczego, wywalczył trzecie miejsce podczas rozgrywanego w Koninie VI Pucharu Europy Kadetów. Tuż za podium znalazł się natomiast Adrian Dzwoniarski.

Europejski turniej szermierczy po raz kolejny zagościł w naszym mieście. Podczas trzech dni rywalizacji swoje walki stoczyło niemal 250 zawodników i zawodniczek z czternastu państw z całego świata. Powodów do zadowolenia z wyniku sportowego dał konińskiemu klubowi Mateusz Godlewski.

W czołowej ósemce zawodów znalazło się dwóch Polaków i obaj pochodzili z Konina. Adrian Dzwoniarski uległ w ćwierćfinale Konstantinowi Lokhanovi (Rosja) 9/15 i ostatecznie zajął piąte miejsce. Swój pojedynek wygrał natomiast Mateusz Godlewski, pokonując Darko Botonda (Węgry) 15/12. W półfinale koninianin spotkał się z Lokhanovem i po raz kolejny Rosjanin okazał się lepszy – tym razem wygrywając 15/6. Lokhanov zwyciężył również później w finale, pokonując Karola Metrykę (z pochodzenia Polaka, reprezentującego barwy USA) 15/9.

Rywalizację kobiet zdominowały natomiast Rosjanki, które w czołowej ósemce oddały zaledwie dwa miejsca Amerykankom. W ćwierćfinałach nie wystąpiła żadna Polka. Turniej wygrała Svetlana Sheveleva, pokonując swoją rodaczkę Annę Solovievą 15/12. Najwyżej sklasyfikowaną Polką i jednocześnie reprezentantką KKSz Konin była Sylwia Matuszak, która zajęła dziewiąte miejsce.

Blisko medali była również w konkursach drużynowych. Pierwsza drużyna Polek w składzie: Nadia Królikowska, Sylwia Matuszak, Marta Mazurek, Martyna Tobiaszewska zajęła czwarte miejsce, ulegając w półfinale Rosji 38/45 i przegrywając pojedynek o brązowy medal z USA 29/45. Kadeci (Adrian Dzwoniarski, Mateusz Godlewski, Patryk Jaskulski, Karol Lademann) ulegli w półfinale Rosji SPB 36/45, a w starciu o trzecią lokatę przegrali z Ukrainą 39/45.