LM.plSportDziesięć bramek w meczu Medyka

Dziesięć bramek w meczu Medyka

Miesiąc temu było dziewięć goli, w sobotę – o jednego więcej. Piłkarki Medyka Konin zanotowały kolejny pogrom, rozbijając Mitech Żywiec 8:2.

Takiego wyniku nie wytypowałby prawdopodobnie nikt przed meczem, ani podczas jego pierwszych minut. Do Konina przyjechał bowiem trzeci zespół Ekstraligi kobiet, który w niespełna dwadzieścia minut miał już dwie bramki na koncie. W dalszej części spotkania medyczki pokazały jednak klasę i dosłownie rozgromiły drużynę przyjezdną.

Już w piątej minucie Medyk Konin otrzymał rzut karny po faulu na Aleksandrze Sikorze. Jedenastkę na pierwszą bramkę zamieniła Anna Gawrońska. Odpowiedź Mitechu była natychmiastowa – w ósmej minucie do siatki trafiła Patrycja Rżany. Dziesięć minut później Żywiec wyszedł na prowadzenie po golu Katarzyny Wnuk. W 24. niefortunne zagranie Karoliny Wiśniewskiej zakończyło się piłką w bramce jej zespołu. Medyk Konin wyrównał na 2:2 i od tego momentu już nie dopuścił Mitechu do głosu.

Wielkie strzelanie w drugiej połowie rozpoczęła Anna Gawrońska, która po raz drugi w meczu wykorzystała rzut karny, dając prowadzenie medyczkom 3:2. W ciągu kolejnych osiemnastu minut padło aż pięć goli. W 67. minucie pierwszą swoją bramkę strzeliła Ewa Pajor. Trzy minuty później na 5:2 podwyższyła Patrycja Balcerzak, a w 73. na 6:2 – ponownie Ewa Pajor. W 75. minucie siódmą bramkę medyczkom zapewniła Jagoda Szewczuk, a wynik w 79. minucie ustaliła Ewa Pajor, kompletując tym samym hat-tricka.

Medyczki pozostają na fotelu lidera Ekstraligi z piętnastoma punktami na koncie i dwoma oczkami przewagi nad Unią Racibórz. Za tydzień koninianki wyjadą do Wrocławia, by mierzyć się tam z miejscowym AZS.

Medyk Polomarket Konin: Anna Szymańska – Jagoda Szewczuk, Radoslava Slavcheva, Laetitia Chapeh Yimga, Katarzyna Konat, Marta Woźniak (86' Anna Jankowska), Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Aleksandra Sikora (83' Sandra Lichtenstein), Ewa Pajor (83' Paulina Zawiślak), Anna Gawrońska.

źródło: medykkonin.pl