LM.plSportStart wciąż bez punktów

Start wciąż bez punktów

Trzeci mecz, trzecia porażka – jak na razie szczypiorniści Startu Konin nie znaleźli recepty na regularne punktowanie na drugoligowych parkietach. W sobotę ulegli na wyjeździe Tęczy Kościan 23:34.

Drużyna z Kościana to jeden z silniejszych zespołów II ligi i każdy inny wynik, niż jej zwycięstwo w pojedynku ze Startem Konin na pewno uznany byłby za niespodziankę. Pierwsze dwadzieścia minut meczu mogło budzić nadzieje na takie zaskoczenie. Po dziesięciu minutach gry był remis 3:3, po piętnastu – 7:7. Dziesięć ostatnich minut pierwszej połowy to już jednak gra błędów gości z Konina i umiejętne wykorzystanie słabości rywala przez Tęczę. Ostatecznie gospodarze wygrali pierwszą odsłonę meczu 16:9.

Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej, przez dziesięć minut Start Konin prowadził wyrównaną walkę z Tęczą Kościan. Od 40. minuty gospodarze ponownie przejęli inicjatywę i ich przewaga wzrosła do dwunastu punktów. W końcówce meczu koninianie odrobili trzy oczka, lecz dwa ostatnie ataki Tęczy były skuteczne i doprowadziły do zwycięstwa Kościana 34:23.

Po trzech meczach Start Konin ma na koncie zerowy dorobek punktowy. Za tydzień podopieczni Radosława Wrzesińskiego zmierzą się w Koninie z Zagłębiem II Lubin – to spotkanie zacznie się o godz. 17.30. O godz. 15.00 rozgrywki ligowe zainaugurują juniorzy młodsi, którzy zmierzą się z Tęczą Kościan.

Start Konin: Mateusz Pawlak, Jakub Kujawiński – Marek Salzman (8), Adam Kujawiński (6), Tomasz Trojanowski (6), Adam Pietrzyk (2), Olgierd Piaskowski (1), Patryk Stuczyński, Maciej Rolnik, Grzegorz Stawicki, Maciej Roszak, Bartosz Cienkuszewski.

źródło: startkonin.pl