LM.plSportWeekendowe starcia szczypiornistów

Weekendowe starcia szczypiornistów

Seniorzy, juniorzy i młodzicy Startu Konin walczyli na parkietach w piątek i sobotę. Dwa zwycięstwa odniosły zespoły młodzieżowe, pokonani schodzili natomiast do szatni ich starsi koledzy.

Seniorzy Startu Konin mierzyli się w sobotę z Żagwią Dzierżoniów i po raz kolejny momenty dobrej gry nie wystarczyły, by pokonać rywala. Początek meczu był niezwykle wyrównany, w dwunastej minucie na tablicy wyników widniał remis 6:6. W końcówce Dzierżoniów zdołał odskoczyć na cztery bramki i wygrał pierwszą połowę 17:13. W drugiej odsłonie spotkania koninianie ponownie doprowadzili do remisu 21:21, prezentując się solidnie zarówno w obronie, jak i w ataku. Dobrej gry starczyło jednak tylko do 50. minuty, potem trafiał praktycznie tylko Dzierżoniów, wygrywając ostatecznie spotkanie 35:22.

W ten sam dzień co seniorzy na parkiecie walczyli również juniorzy, którzy podejmowali UKS Nike Kalisz. Początek spotkania był wyrównany, Start zdołał jednak wypracować sobie przewagę w końcówce pierwszej połowy, wygrywając ją 16:11. W drugiej odsłonie meczu koninianie grali już znacznie lepiej od swoich rywali i odnieśli kolejne zwycięstwo – tym razem 35:24.

Od zwycięstwa swoje ligowe rozgrywki zaczęli również młodzicy, walczący z UKS Borek Wlkp. Już pierwsza połowa wygrana została przez podopiecznych Radosława Wrzesińskiego wysoko – 22:9. Po zmianie stron koninianie całkowicie zdominowali rywala, stracili zaledwie dwie bramki, a sami rzucili ich aż 26 i wygrali ostatecznie 48:11.

Już za tydzień kolejne pojedynki drużyn Startu Konin. Seniorzy zagrają na wyjeździe z Liderem Swarzędz, a juniorzy zmierzą się w Wolsztynie z miejscowym Wolsztyniakiem.

Start Konin – Żagiew Dzierżoniów 22:35
Start Konin: Mateusz Pawlak, Jakub Kujawiński – Adam Kujawiński (6), Marek Salzman (5), Grzegorz Stawicki (4), Mariusz Kotleszka (3), Bartosz Cienkuszewski (2), Adam Pietrzyk (1), Michał Pawlaczyk (1), Patryk Stuczyński, Maciej Rolnik, Tomasz Trojanowski, Maciej Roszak.

Start Konin – UKS Nike Kalisz 35:24
Start Konin: Sebastian Hybsz, Łukasz Kosmowski, Marcin Bąkowski – Piotr Kołtunowicz (8), Adrian Grzelka (8), Olgierd Piaskowski (6), Kamil Kieliszkowski (4), Adrian Franaszek (2), Rafał Kałecki (2), Hubert Sobczak (2), Marcel Urbański (1), Paweł Garbaciak (1), Mateusz Mikuła (1), Mikołaj Marcinkowski, Albert Szczypiorski, Dawid Budaszewski.

Start Konin – UKS  Borek Wlkp. 48:11
Start Konin: Jędrzej Kowalów, Mateusz Rzewski – Kacper Andrzejczak (14), Kamil Nadlewski (9), Adam Maciejewski (7), Szymon Ogrodowczyk (5), Wiktor Śmiglewski (4), Adam Gryga (3), Jakub Fiedorowicz (2), Jakub Ogrodowczyk (2), Jakub Janyszak (1), Mikołaj Derdziński (1), Krzysztof Zimny, Bartosz Górski.

źródło: startkonin.pl