LM.plSportKoninianie zdominowali turniej

Koninianie zdominowali turniej

Cztery medale, w tym dwa złote, wywalczyli reprezentanci KKSz Konin podczas II Pucharu Polski Juniorów Młodszych rozgrywanego w Łodzi. Najwyższe laury zdobyli Sylwia Matuszak i Mateusz Godlewski.

Sylwia Matuszak była jedyną koninianką, która awansowała do fazy ćwierćfinałowej zawodów. Na tym etapie reprezentantka KKSz Konin pokonała Monikę Wysocką 15/12. W półfinale Sylwia okazała się lepsza od Weroniki Michalak 15/6, a w finale zwyciężyła z zawodniczką UKS 13 Białystok, Martyną Tobiaszewską, 15/6 i sięgnęła po złoty medal.

Ten sam krążek wywalczył Mateusz Godlewski, który w finale walczył ze swoim klubowym kolegą Adrianem Dzwoniarskim. Godlewski okazała się ostatecznie lepszy, wygrywając 15/10. Trzecie miejsce i brąz zdobył Bartosz Strejza, przegrywając w półfinale z Adrianem Dzwoniarskim 13/15. W ćwierćfinale odpadł natomiast Dawid Ogły, który uległ Dzwoniarskiemu 13/15.