LM.plSportOrzeł pożarty przez Wilki

Orzeł pożarty przez Wilki

Żadnych szans nie miał Orzeł Międzyrzecz w starciu z Wilkami Wilczyn. W pierwszym meczu II rundy zmagań drugoligowych podopieczni Andrzeja Malczewskiego zwyciężyli 3:0.

Po rundzie zasadniczej zespół z Wilczyna znalazł się w gronie trzech drużyn walczących o utrzymanie w II lidze. W pierwszym meczu Wilki podejmowały Orła Międzyrzecz, zespół z drugiego miejsca w małej tabeli, tracący do lidera z Wilczyna trzy oczka.

Zanim jednak przystąpiono do spotkania, na hali sportowej w Wilczynie odbyła się mała uroczystość. Wójt Gminy Wilczyn – Grzegorz Skowroński – wręczył żeńskiej drużynie siatkówki, grającej w Pałuckiej Lidze Siatkówki Dziewcząt – koszulki, a kibicom, w podziękowaniu za liczny i głośny doping na meczach II ligi, specjalne flagi.

Pierwszy set spotkania zapowiadał długi i wyrównany bój w sobotni wieczór. Żadna z drużyn nie była w stanie utrzymać na dłużej prowadzenia. Remisowy rezultat utrzymał się aż do końca pierwszej części meczu, obie drużyny musiały grać na przewagi. Goście mieli kilka piłek setowych, ostatecznie jednak Wilki przy stanie 33:31 zwyciężyły pierwszą część spotkania.

W drugim secie Orzeł grał o wiele lepiej, potrafił zbudować sobie nieco wyższe prowadzenie, ale nie potrafił zakończyć go po swojej myśli. W samej końcówce tej części gry Wilki dogoniły swoich rywali i ostatecznie wygrały 25:21.

Porażka w drugiej części spotkania źle wpłynęła na drużynę gości, która popełniała proste błędy, wzmagające tylko frustrację pojedynczych zawodników. Najbardziej widoczne to było po Mateuszu Pihanie, który upomniany został od sędziów spotkania żółtą kartką. Wilczyn grał natomiast swoje i bez problemów zakończył mecz, wygrywając trzeciego seta 25:21.

Zwycięstwo z Orłem stawia Wilki w bardzo korzystnej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami. Podopieczni Andrzeja Malczewskiego mają sześć punktów przewagi nad drugim zespołem i trzy pojedynki do końca sezonu przed sobą. W kolejnym – 22 lutego – zmierzą się na wyjeździe z Orionem Sulechów.

LUKS Wilki Wilczyn: Kamil Ziętek, Tomasz Robak, Michał Muszyński, Adam Banasiak, Bartosz Malinowski, Karol Szlecht, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Paweł Michalski, Wojciech Stanowski, Tomasz Kotecki, Łukasz Lewicki.