LM.plSportW piętnastce, bez medali

W piętnastce, bez medali

Bez krążków wrócili do Konina reprezentanci KKSz Konin, biorący udział w Pucharze Świata Juniorów. Zawody rozgrywane były w Budapeszcie.

Do czołowej szesnastki węgierskich zawodów awansowała Michalina Kostrzewa. W 1/8 finału koninianka przegrała jednak z Yaną Obvintsevą 12/15 i ostatecznie skończyła zawody na jedenastej pozycji. Siódme miejsce wywalczyła zawodniczka TMS Sosnowiec Karolina Cieślar. Zwyciężyła Włoszka Chiara Mormile, pokonując w finale Amerykankę Francescę Russo 15/6.

Podobnie zakończyła się przygoda z turniejem najlepszego wśród mężczyzn – Kewina Chorchowskiego. Koninianin w 1/8 finału uległ Francuzowi Edernowi Annice 12/15 i ukończył zawody na piętnastym miejscu. Pozycję wyżej uplasował się najlepszy Polak – Jakub Jaskot. Zwyciężył Amerykanin Eli Dershwitz, pokonując w finale Włocha Lucę Curatoliego 15/11.

Już od najbliższej niedzieli startuje kolejna szermiercza impreza. W Jerozolimie przez pięć dni rywalizować będą kadeci w ramach Mistrzostw Europy.