Dzisiaj jest wtorek 26 stycznia 2021, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17911) SPORT FORUM FIRMY (5575) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO

1 / -3oC

Szachiści zagrają dla WOŚP. Można się zapisywać i ... (0)Konin gotów by sięgać po pieniądze na sprawiedliwą ... (0)

Zdecydowało osiem minut

Dodano: 1.03.2014 19:59

23:30 przegrali spotkanie z Liderem Swarzędz szczypiorniści Startu Konin. O końcowym wyniku zdecydowała słaba postawa koninian na początku drugiej połowy.

Rywalem Startu Konin w meczu dwudziestej kolejki II ligi była drużyna Lidera Swarzędz, zajmująca szóste miejsce w tabeli. Koninianie prowadzili miejscami wyrównaną grę ze swarzędzanami, ostatecznie jednak gracze Lidera okazali się lepsi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w piątej minucie prowadzili 4:1. Jedyną bramkę dla Startu zdobył Adam Kujawiński. W kolejnych minutach koninianie odrobili straty, bardzo dobra gra Macieja Rolnika i Tomasza Trojanowskiego pozwoliła gospodarzom wyrównać stan meczu na 6:6. Remisowy rezultat utrzymywał się aż do 22. minuty. Wtedy konińscy szczypiorniści dosłownie stanęli, niecelne rzuty i brak pomysłu w rozegraniu powodowały kontry gości i rosnącą przewagę Lidera. Gracze ze Swarzędza zdobyli pięć bramek z rzędu i wygrali pierwszą połowę 15:11.

Jeszcze gorzej Start zaprezentował się na początku drugiej odsłony pojedynku. Po bramkach Macieja Rolnika i Marka Salzmana goście zdobyli bramek oczek z rzędu. Trzy trafienia zaliczył Bartosz Glinkowski, wspomagany m.in. przez Szymona Sobańskiego. Przy dziesięciopunktowej stracie do siatki Lidera trafił w końcu Tomasz Trojanowski i gra stała się bardziej wyrównana. W końcówce koninianie zaatakowali odważniej, a osłabiony podwójnym wykluczeniem Lider dał sobie wbić cztery bramki z rzędu. Trafiali Tomasz Trojanowski, Adam Pietrzyk i Marek Salzman. Start zmniejszył straty, nie był jednak w stanie dogonić swoich rywali i ostatecznie przegrał 23:30.

Już za tydzień koninianie rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Na własnym terenie Start podejmie AZS UZ Zielona Góra.

Start Konin: Jakub Kujawiński, Mateusz Pawlak - Marek Salzman (7), Tomasz Trojanowski (4), Maciej Rolnik (4), Adam Kujawiński (3), Adam Pietrzyk (3), Maciej Roszak, Dawid Budaszewski, Patryk Urbański, Marcin Mazurek, Grzegorz Stawicki, Patryk Stuczyński.