LM.plSportSokół bliżej II ligi

Sokół bliżej II ligi

Bardzo dobrze rozpoczęli wiosenną część rozgrywek piłkarze III-ligowego Sokoła Kleczew. W pierwszym meczu po zimowej przerwie pokonali na własnym stadionie Cuiavię Inowrocław 3:1.

Kujawianie byli idealnym kandydatem na pierwszego ligowego rywala w 2014 roku – Sokół mógł podjąć ich na własnym terenie, a ponadto drużyna z Inowrocławia zajmuje obecnie zaledwie siedemnaste miejsce w tabeli.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Gola otwierającego wynik w 25. minucie strzelił Łukasz Urban. Gościom udało się wyrównać jeszcze przed przerwą za sprawą Sebastiana Hulisza. Drugą połowę Sokół zaczął od mocnego uderzenie – w zaledwie trzy minuty padły dwie bramki, które rozstrzygnęły wynik pojedynku. Najpierw trafił Paweł Lisiecki, a końcowy rezultat ustalił Krystian Sobieraj. Sokół wygrał 3:1.

Kleczewianie kontynuują fenomenalną passę meczów bez porażki, która trwa już piętnaście spotkań. Wobec porażki Lecha II Poznań i remisu Wdy Świecie przewaga podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza do drugiego zespołu w tabeli wzrosła już do ośmiu punktów. Kolejny pojedynek Sokół rozegra na wyjeździe z Gromem Plewiska.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Arkadiusz Bajerski (82’ Robert Jędras), Mikołaj Pingot, Robert Sierant, Kamil Krzyżanowski, Norbert Grzelak (87’ Alan Kujawa), Paweł Lisiecki, Krystian Sobieraj (68’ Kamil Szewczyk), Jakub Dębowski, Łukasz Cichos, Łukasz Urban (78’ Sebastian Śmiałek).

źródło: sokol.kleczew.pl