LM.plSportPajor zapewnia remis

Pajor zapewnia remis

Remisem 1:1 zakończył się siódmy mecz kadry narodowej Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych strzeliła piłkarka Medyka Konin – Ewa Pajor.

Polki mierzyły się w środę z reprezentacją Bośni i Hercegowiny, zajmującą czwarte miejsce w tabeli grupowej. Pierwsze na prowadzenie wyszły Bośniaczki, choć głównie dzięki pomocy Polek. W doliczonym czasie gry piłkę we własnej bramce umieściła Marta Mika. Polki wyrównały dopiero w drugiej połowie, dzięki bramce piłkarki Medyka – Ewy Pajor – z 63. minuty.

Biało-czerwone za wszelką cenę dążyły do zwycięstwa w spotkaniu, jednak ani Jolanta Siwińska, ani Ewa Pajor nie zdołały już pokonać bramkarki z południa Europy. Remis Polkom uratowała natomiast bramkarka Anna Szymańska, zatrzymując w końcówce meczu dwa groźne strzały Lidiji Kulis.

Po siedmiu spotkaniach Polki wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli grupowej ze stratą ośmiu punktów do Szwecji i Szkocji. Awans do Mistrzostw Świata uzyskają pierwsze drużyny oraz cztery najlepsze zespoły z miejsc drugich. W kolejnym spotkaniu, rozgrywanym 21 sierpnia, Polki podejmować będą Szwecję.

Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Marta Mika, Agata Guściora, Weronika Aszkiełowicz, Natalia Pakulska (89’ Patrycja Wiśniewska), Paulina Dudek, Joanna Płonowska, Magdalena Szaj (46’ Jolanta Siwińska), Linda Dudek (72’ Sofia Gonzalez), Ewa Pajor.

źródło: pzpn.pl