LM.plSportMP juniorów. Trzecie miejsce KKSz Konin

MP juniorów. Trzecie miejsce KKSz Konin

KKSz Konin

W Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w szabli kobiet i mężczyzn. Zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego wywalczyli brązowy medal w drużynie.
W szabli kobiet wygrała Zuzanna Porada (TMS Zagłębie Sosnowiec). Zuzanna Buselt zajęła 28. a Lena Witkowska 32. miejsce (obie KKSz Konin).
W turnieju szabli mężczyzn zwyciężył Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki). Zawodnicy KKSz Konin zajęli 7. (Adam Kaczmarczyk), 14. (Filip Radoch) i 26. miejsce (Kacper Malcer).
Znacznie lepsze wyniki osiągnięto w rywalizacji drużynowej. KKSz w składzie Adam Kaczmarczyk, Kacper Malcer, Szymon Mioduszewski i Filip Radoch uplasował się na trzeciej pozycji za MUKS Victor Warszawa i UKS Szabla Ząbki I.