Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości105 kilometrów na 105 lat niepodległości. Konin znów na trasie rajdu

105 kilometrów na 105 lat niepodległości. Konin znów na trasie rajdu

Dodano: , Żródło: LM.pl
105 kilometrów na 105 lat niepodległości. Konin znów na trasie rajdu
Święto Niepodległości

Sport zawsze łączy – mówi Miłka Raulin, inicjatorka Rajdu Południe – Północ. Po raz piąty przemierza Polskę z okazji Święta Niepodległości. W czwartek rano wyjechała z Konina w kierunku Bydgoszczy.

Rajd Południe – Północ odbywa się już po raz piąty. Każdego dnia Miłka Raulin – podróżniczka, miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej i szybownictwa, taterniczka – przemierza tyle kilometrów, ile lat niepodległa jest Polska. W tym roku licznik zatrzyma się dziennie na 105, swoją podróż Miłka rozpoczęła w Karpaczu i przez Lubin oraz Krotoszyn dotarła do Konina.

W czwartek rano ruszała w dalszą trasę. Na placu Wolności żegnał ją zastępca prezydenta Konina Witold Nowak. A razem z nią w trasę ruszyli cykliści z naszego regionu – przede wszystkim z KTR CIKLO PTTK Konin. – Jest tu niesamowita drużyna, drużyna Blue, która jest ze mną od samego początku rajdu. Dzisiaj świętujemy też pięciolecie naszego wspólnego świętowania – powiedziała Miłka Raulin. Jak podkreśliła, wsparcie na trasie jest bardzo ważne. – Czasami tak jest, że ktoś, kto się dołącza, nie jest w stanie naszego tempa dotrzymać. My musimy wtedy zwolnić, bo chodzi o to, żebyśmy razem coś zrobili. A tutaj – rewelacyjne tempo, mnóstwo żartów. Takie wsparcie pomaga, bo jak czasami leje albo jest zimno to trzeba się naprawdę zmotywować.

Podczas swojej akcji podróżniczka publikuje ciekawostki o terenach, które mija. Chce w ten sposób popularyzować wiedzę o Polsce, ale także budować wspólnotę w kraju. – Sport zawsze łączy. Wychodzę z założenia, że jest to nasze wspólne święto. Gdy jedziemy jest zakaz rozmawiania o polityce, czy religii, czyli o tematach, które mogą nas potencjalnie podzielić. Gdy się pedałuje okazuje się, że można porozmawiać, kto gdzie był albo jaki rower sobie kupił.

W czwartek Miłka Raulin ma zamiar dojechać do Bydgoszczy. Meta rajdu znajduje się w Gdańsku, gdzie podróżniczka chce dotrzeć 11 listopada.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole