Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości800 zł za brak mandatu. Mieszkaniec powiatu słupeckiego zatrzymany

800 zł za brak mandatu. Mieszkaniec powiatu słupeckiego zatrzymany

Dodano: , Żródło: LM.pl
800 zł za brak mandatu. Mieszkaniec powiatu słupeckiego zatrzymany
Policja

Do dziesięciu lat więzienia grozi 54-latkowi z powiatu słupeckiego, który najpierw przekroczył dozwoloną prędkość, a następnie próbował przekupić kontrolujących go policjantów. Mężczyzna został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 12 koło Borku Wielkopolskiego. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego toyotą. Mieszkaniec powiatu słupeckiego przekroczył prędkość o 31 km/godz. Gdy funkcjonariusze poprosili go o okazania dokumentów, 54-latek wyjął ze schowka plik banknotów. Próbował je wręczyć policjantom prosząc, by nie nakładali na niego mandatu i punktów karnych. – Funkcjonariusz poinformował mężczyznę o konsekwencjach wręczania korzyści majątkowej i ponownie nakazał kierującemu okazanie dokumentów – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Mężczyzna jednak nie odpuszczał. Gdy policjanci wsiedli do radiowozu podszedł do nich i ponownie próbował wręczyć łapówkę. Tłumaczył, że jest kierowcą zawodowym. – Pieniądze włożył do wnętrza radiowozu – relacjonują funkcjonariusze.

W związku z próbą wręczenia policjantom korzyści majątkowej 54-latek został zatrzymany. Za to przestępstwo grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole